komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 kwietnia 2020

Rufina, Celestyna


#WzywamyPosiłki

wtorek, 24.3.2020 14:36 , komentarze: 0 , odsłony: 180
kategorie artykułu:

Dostarczyć posiłki personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa – taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która od tygodnia w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej.Od momentu startu dostarczono już 14302 posiłki. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Naczelna Izba Lekarska.

 

Inicjatywa #WzywamyPosiłki zrodziła się z chęci okazania wdzięczności i wsparcia pracownikom służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii z pandemią koronawirusa. Informacje o sytuacji wyczerpanego personelu medycznego w krajach, które wcześniej doświadczyły pandemii zainspirowały organizatorów do stworzenia ogólnopolskiej akcji wspierającej polski personel medyczny.#WzywamyPosiłkiłączy potrzebujących z tymi, którzy chcą pomóc. Organizatorzy weryfikują stan zapotrzebowania na żywność i napoje w poszczególnych placówkach i wysyłają posiłki tam, gdzie rzeczywiście ktoś na nie czeka.  Dostawy obejmują szpitale, stacje pogotowia i laboratoria diagnostyczne – codziennie dołączają kolejne miejsca.

W imieniu całego środowiska lekarskiego DZIĘKUJĘ za wspaniałą inicjatywę, jaką jest #WzywamyPosiłki. W tym trudnym czasie - gdy przybywa zarażonych koronawirusem, wzrasta tempo pracy i stres - lekarze, jak i cały personel medyczny zapominają lub nawet nie mają chwili i siły na posiłek.Dziękujemy, że pamiętacie o nas. Dziękujemy, że dbając o nas, dbacie również o swoje zdrowie. Dzięki Waszemu wsparciu, chcemy i będziemy dalej walczyć.Nadanie tej inicjatywie naszego patronatu było sprawą oczywistą. Jest to dla nas zaszczyt, że możemy się do Was przyłączyć.

DZIĘKUJEMY za pracę Waszą i innych obywatelskich inicjatyw. Społeczna solidarność, nam i wszystkim wokół, dodaje sił w pokonywaniu epidemii.– powiedział w oświadczeniu opublikowanym na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej – Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Andrzej Matyja.

 

Akcja rozpoczęła się w piątek 13 marca od zamieszczonego na Facebooku posta na prywatnym profilu z apelem o zorganizowanie wsparcia dla personelu szpitalnego. W ciągu 3 dni od publikacji, wydarzenia nabrały zawrotnego tempa.  W weekend powstał sztab organizacyjny, a już w poniedziałek do #WzywamyPosiłkizaczeli dołączać mali i duzi partnerzy, którzy pro bono dostarczają posiłki i swoje produkty do szpitali.W nagłośnieniu wszystkich działań pomaga Facebook Company który także został oficjalnym partnerem inicjatywy. 

Za#WzywamyPosiłki stoi grupa osób, które zorganizowały się za pomocą social mediów. Sztab główny w ciągu kilku godzin, spontanicznie stworzyli ludzie związani zawodowo z produkcją koncertów,eventów i komunikacją marketingową z Warszawy i Krakowa. Po kilku dniach intensywnych działań grupa liczy już kilkadziesiąt osób na terenie całej polski. Wszyscy działają charytatywnie. 

W gronie partnerów strategicznych jest kilkadziesiąt dużych i małych firm z całej Polski. Inicjatywa ma charakter otwarty i codziennie dołączają do niej kolejne marki i miejsca, których lista uzupełniana jest na bieżąco na stronie www i w mediach społecznościowych. 

www.wzywamyposilki.pl 

Żeby być na bieżąco z działaniami #WzywamyPosiłki warto także śledzić nasze kanały social media:

 

Facebook

Instagram

Twitter

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
czwartek, 2.4.2020 15:44
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec