"Zamek’’ Opolnica najlepszą drużyną w XIII DOLNOŚLĄSKIM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ „TURGOL” 2019

środa, 25.9.2019 10:22 2813 3

W dniach 19 - 20.09.2019 na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbył się XIII Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej Turgol 2019. Impreza ta często nazywana jest dolnośląskim mundialem. Drużyny przygotowują się przez cały rok. W tym turnieju już po raz piąty udział wzięła drużyna piłkarska „Zamek” Opolnica działająca przy domu pomocy społecznej w Opolnicy.

Frekwencja dopisała i do rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn z całego Dolnego Śląska. Wzorem lat poprzednich organizatorzy podzielili wszystkich na dwie grupy: ekstraklasa i pierwsza liga, a nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali profesjonalni sędziowie. Zawodnicy Opolnicy w zeszłym roku zajęli trzecie miejsce i tak zostali rozpisani w tabeli ekstraklasy.

Reprezentacja z powiatu ząbkowickiego jak co roku przyjechała walczyć o najwyższe trofeum. Nie było to łatwe, gdyż luki kadrowe nie napawały optymizmem. Jedyną nadzieją było wsparcie zawodników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śl., którzy od jakiegoś czasu wspierają i integrują się z drużyną.

Ostatecznie „Zamek” Opolnica pewnie pokonał swoich rywali na boisku i zawodnicy udowodnili, że ciężką pracą, determinacją, zaangażowaniem i regularnymi treningami zasługują na miano mistrzów. Wyniki osiągnięte w meczach wzbudziły wielkie uznanie wśród pozostałych uczestników turnieju oraz zaproszonych gości. Nie byli faworytami, ale po czterech latach wywalczyli to prestiżowe trofeum. Drużyna w całym turnieju strzeliła 31 bramek i straciła tylko 1. Najważniejszy rywal i triumfator poprzedniej edycji Milicz został pokonany 2:0.

Po dwóch dniach piłkarskich zmagań i super sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste ogłoszenie zwycięzców, wręczenie dyplomów i pucharów, oraz oficjalne zakończenie turnieju. Cały projekt wsparł i współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

piątek, 27.09.2019 08:22
brawo,wspaniałe chłopaki
kibic czwartek, 26.09.2019 07:09
Trzeba podkreślić, że trenerem drużyny jest Marek Stanny.
KS Orzeł Ząbkowice Śl. środa, 25.09.2019 14:41
Brawo Zamek Bardo. Panowie jesteście Mistrzami.