komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny


15.09. Igrzyska Sportowe Seniorów w Ziębicach

poniedziałek, 9.9.2019 15:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1131
kategorie artykułu:

 W niedzielę, 15 września, na Stadionie Miejskim w Ziębicach odbędzie się druga edycja Igrzysk Sportowych Seniorów. Oprócz zawodów sportowych w 10 dyscyplinach, w których może wziąć każdy w wieku 55+, organizator – Fundacja „Teraz Ziębice” przygotowała szereg atrakcji, m.in.: warsztaty muzyczne, rękodzielnicze i ruchowe oraz występy artystyczne. Będzie także można odwiedzić wystawę Expo Zdrowie oraz nieodpłatnie zbadać swoje zdrowie. Udział w Igrzyskach jest bezpłatny.

 Badminton, bule, siłowanie na rękę, biegi, piłka nożna, siatkówka, lekkoatletyka, tenis ziemny, boks, brydż sportowy – takie dyscypliny będą mieli do wyboru aktywni seniorzy.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego warto zarezerwować sobie start, zapisując się przez internet. Można też przyjść w niedzielę na Stadion Miejski w Ziębicach i tam się zarejestrować. Formalności potrwają do godz. 10.15, a potem już tylko zdrowa rywalizacja i integracja – tłumaczy Agnieszka Rzepka, pomysłodawczyni Igrzysk i wiceprezes Fundacji „Teraz Ziębice”.

 

Uczestnictwo w zawodach sportowych nie jest jednak wymogiem udziału w Igrzyskach. Na seniorów czekają także inne atrakcje.

Nauczymy się podstaw gry na bębnach afrykańskich, zatańczymy z cheerleaderkami-seniorkami z wrocławskiej AWF, poznamy techniki „szczotkowania” stawów oraz wykonamy papierowe kwiaty i inne dekoracje. Będzie też koncert z przebojami z czasów młodości – tak przedstawia program Janina Lacel, prezes Fundacji „Teraz Ziębice”. – Można też po prostu przyjść i pokibicować – dodaje.

 

Dodatkową atrakcją będzie Expo Zdrowie– wystawa prezentująca elementy zdrowego stylu życia: właściwe odżywianie (dieta), ćwiczenia fizyczne, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek oraz spokój.Odwiedzający ekspozycję będą mogli nieodpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych: oszacować poziom cukru, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej, sprawdzić ciśnienie krwi, przeprowadzić test wydolności oddechowej, przejść test kondycyjny z pomiarem tętna (tzw. test harwardzki), a także obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Badań, a na jej podstawie można dokonać oceny wieku biologicznego, która stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem.

 

Więcej informacji na temat Igrzysk znajduje się na stronie: www.iss.ziebice.info oraz na Facebooku: www.facebook.com/IgrzyskaSportoweSeniorow  

Organizatorem Igrzysk Sportowych Seniorów jest Fundacja „Teraz Ziębice”, a zadanie to jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”.

 

Program Igrzysk Sportowych Seniorów – Ziębice 2019 

Wydarzenia główne

8.30-9.45 Rejestracja zapisanych zawodników

9.45-10.15 Rejestracja nowych zawodników

10.30 Oficjalne otwarcie Igrzysk

10.35 Wspólna rozgrzewka

10.45 Przejście zawodników z opiekunami dyscyplin na miejsca zawodów

11.00 Zawody:

Biegi

Bule

Lekkoatletyka

Piłka nożna

Tenis ziemny

Brydż sportowy

Badminton

Boks

Siatkówka

13.00 Armwrestling

14.00 Występ cheerleaderek z wrocławskiej AWF

15.00 Dekoracja zwycięzców

16.00 Występ zespołu DSW

Wydarzenia towarzyszące

11.00-17.00 Expo Zdrowie

Ok. godz. 11.30 Zwiedzanie Ziębic z przewodnikiem

12.00-18.00 Stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze

12.00 Warsztaty cheerleaders

12.00 Warsztaty rękodzielnicze

12.00 Warsztaty gry na bębnach afrykańskich

13.00 Warsztat „Szczotkowanie stawów”

 

 

Wasze komentarze

Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele