15-lecie Powiatu Ząbkowickiego

poniedziałek, 15.9.2014 14:07 3831 0

15 lat temu – 1 stycznia 1999 r. w związku z reformą podziału administracyjnego kraju do życia ponownie zostały powołane powiaty. W 15 rocznicę powstania powiatu ząbkowickiego odbyły się uroczystości poświęcenia sztandaru, a także akademia.

 

 

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Św. Anny gdzie oficjalnie poświecono sztandar powiatu ząbkowickiego. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do sali kinowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, gdzie o godz. 10:30 rozpoczęła się akademia. Udział w niej wzięli Radni Rady Powiatu Ząbkowickiego i, II, III i IV kadencji, starostowie obecnej i byłych kadencji wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu ząbkowickiego, a także zaproszeni goście.

W celu uczczenia rocznicy powstania powiatu do Ząbkowic Śląskich przybyła również delegacja w partnerskiego powiatu piaseczyńskiego.

Podczas akademii wysłuchano sprawozdania starosty ząbkowickiego Romana Festera, który podsumował zmiany jakie powiat przeszedł przez 15 lat. Obejrzano również prezentację multimedialną ukazującą inwestycje jakie przez 15 lat były realizowane na terenie powiatu.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni otrzymali wydawnictwo 15 lat powiatu ząbkowickiego oraz medal specjalnie wybity na tę okazję.

 

Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Komentarze (0)