46 zgłoszeń w miesiąc do mapy zagrożeń bezpieczeństwa w powiecie

środa, 4.8.2021 10:11 2791 5

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala bez wychodzenia z domu zgłosić miejsca, w których może dochodzić do łamania prawa. Tylko w lipcu w powiecie ząbkowickim zaznaczono 46 takich miejsc. 

 

Katalog zgłoszeń, które możemy nanieść na KMZB jest bardzo szeroki. Znajdziemy tutaj możliwość poinformowania między innymi o sytuacjach, które mogą zagrażać spokojnemu i bezpiecznemu wypoczynkowi. Można zgłosić miejsce niebezpieczne na wodach, poruszanie się po terenach leśnych quadem czy grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować.

W pierwszym miesiącu wakacji mieszkańcy powiatu ząbkowickiego oznaczyli 46 zgłoszeń, z których ponad połowa została potwierdzona przez skierowanych w te miejsca policjantów.

- Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania prędkości, głównie w terenie zabudowanym. Następne w kolejności było spożywanie alkoholu oraz grupowanie się nieletnich zagrożonych demoralizacją. Na tej podstawie policjanci ujawniali sprawców, na których nakładali mandaty lub kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Blisko 60% zgłoszeń zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy skierowanych w zaznaczone miejsca - mówi st. asp. Katarzyna Mazurek, oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śląskich. 

Przypominamy, że dzięki KMZB każdy przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Jeśli np. w trakcie letniego spaceru dostrzeżesz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie KMZB. 

- Pamiętajmy jednak, że Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe - przypomina policjantka. 

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Artur Duleba wtorek, 10.08.2021 14:36
"Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania prędkości, głównie w terenie zabudowanym". W porządku....
czwartek, 05.08.2021 05:53
Mamy własne stanowisko i z prawa robimy kpiny , cały...
środa, 04.08.2021 10:55
Konfidenta nie śpią ale muszę was zmartwić będziecie wisieć martwi
środa, 04.08.2021 13:07
Rudy z blok ekipy jest administratorem tej tony pewnie
wyjęty spod prawa josey wales środa, 04.08.2021 11:24
Takie wpisy utwierdzają mnie w przekonaniu, iż tlen powinien być