komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

5 powodów, dlaczego warto założyć konto bankowe dziecku

poniedziałek, 10.8.2020 12:50 , odsłony: 215
kategorie artykułu:

Doświadczeni konsumenci korzystający z usług bankowych, posiadający własne konta z dostępem do bankowości mobilnej, musieli sami „stawiać pierwsze kroki” w bankowaniu przez Internet. Przypominając sobie czasy dzieciństwa i sytuacje, w których mieli oni styczność z pieniędzmi, mogą wymienić okazje, kiedy wybierali się do sklepu, dostając od rodziców gotówkę na drobne zakupy lub otrzymując niewielką sumę kieszonkowego. Warto wiedzieć, że obecnie banki dają klientom możliwość edukowania finansowego dzieci w zupełnie inny sposób, dostosowany do współczesnych realiów. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego warto założyć swoim pociechom konta osobiste – przeczytaj nasz artykuł!

Nauka oszczędzania dla najmłodszych

Odkładanie kieszonkowego do skarbonki jest najprostszą opcją nauczenia dziecka zarządzania finansami. Niestety może okazać się to niewystarczająco przydatne w dobie Internetu i możliwości związanych z nowoczesną bankowością. Konta bankowe dla młodych stanowią opcję elektronicznej skarbonki i często mają atrakcyjne oprocentowanie. Dodatkowo dziecko może obserwować to, jak z małej kwoty, początkowo przelanej na rachunek, powstaje większa suma.

Użyteczne narzędzie pozwalające zachować samodyscyplinę

Uzyskanie przez nastolatków dostępu do konta pozwala zwiększyć świadomość własnych wydatków. W każdym miesiącu mają oni do dyspozycji pewną sumę, co wymaga podejmowania decyzji o tym, które zakupy powinny być dokonane w pierwszej kolejności. Wtedy pozostałe mogą zostać przełożone na przyszły miesiąc. Bankowość mobilna ułatwia analizę finansów, dzięki czytelnemu zestawieniu wszystkich operacji na rachunku.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Posługiwanie się gotówką od wczesnych lat, uczy dzieci tego, jak funkcjonuje pieniądz i jaka jest jego wartość. Z drugiej strony są one narażone na różne niebezpieczeństwa – zgubienie kieszonkowego albo kradzież. Nawet jeśli suma nie jest wielka, może być to przyczyną dużego smutku i rozczarowania. Nastolatkowie powyżej 13 lat mogą posługiwać się kartą płatniczą, która ogranicza powyższe ryzyka.

Wygoda dostępu do pieniędzy

Rodzic, który założy dziecku konto w banku, w każdej chwili może zalogować się do bankowości mobilnej, gdzie sprawdzi wysokość salda i historię transakcji. Doskonałą opcją jest to, że niezależnie od miejsca, w którym przebywa jego pociecha, może przelać mu potrzebą kwotę. W czasie wycieczek, czy wakacyjnych kolonii łatwo jest uniknąć wydania całej sumy na początku, dzięki kontrolowaniu wydatków dziecka każdego dnia i dostarczaniu niezbędnych środków w odpowiednim momencie.

Odpowiedzialność za własne finanse

Warto zadbać o edukację dzieci już od najmłodszych lat. Rodzice, którzy założyli konta dla młodych poniżej 13 roku życia w Santander Bank Polska, zyskują dostęp do Portalu Finansiaki, z którego można pobrać internetową książkę o sposobach nauki dzieci finansów. Najmłodsi natomiast mają możliwość skorzystania z bezpłatnych zabaw, animacji, gier, opowiadań czy kolorowanek.

Nastolatkowie, mający do dyspozycji określoną sumę pieniędzy, muszą analizować własne wydatki i podejmować finansowe decyzje o tym, co jest najbardziej opłacalne.

Czym różni się konto dla młodych od rachunków bankowych dla dorosłych?

Z założenia, banki nie przewidują przechowywania znacznych sum pieniędzy na kontach osobistych dla dzieci, w przeciwieństwie do ich rodziców. Takie rachunki są też raczej atrakcyjną opcją, a nie koniecznością, dlatego wyróżniają się bardzo niskimi opłatami i wieloma korzyściami użytkowania. Konto – Jakie Chcę dla młodych w Santander Bank Polska pozwala cieszyć się darmowymi:

  • przelewami natychmiastowymi,
  • poleceniami zapłaty,
  • przelewami24,
  • zleceniami stałymi,
  • prowadzeniem konta,
  • wypłatami gotówki z bankomatów wszystkich sieci w Polsce i za granicą,
  • używaniem karty bankomatowej – płacąc nią minimum 5 razy w miesiącu lub wykonując transakcje o wartości co najmniej 5 złotych.

Opiekun prawny lub rodzic może otworzyć dziecku konto w oddziale banku, lub korzystając z bankowości mobilnej.

Podsumowując – dlaczego to się opłaca?

Choć przez niektórych konto bankowe dla dziecka może być odbierane jako zbyteczny dodatek, warto poznać zalety tego rozwiązania. Otwarcie rachunku nic nie kosztuje, a stały dostęp do pieniędzy, łatwość finansowego edukowania pociechy oraz możliwość zalogowania się do aplikacji mobilnej w każdym miejscu i czasie przynosi znaczną wartość. Dziecko posługujące się wyłącznie gotówką, kiedy dorośnie, będzie musiało wstąpić w świat pełen nowoczesnych, finansowych rozwiązań, co może okazać się wyzwaniem. Na pewno dużym ułatwieniem będzie dla niego doświadczenie z dzieciństwa. Zadbaj o edukację najmłodszych i wybierz najlepsze konto osobiste dla swojego dziecka.

 
środa, 23.9.2020 13:08
wtorek, 22.9.2020 12:06
poniedziałek, 21.9.2020 11:43
wtorek, 22.9.2020 09:42
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.