komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 10 lipca 2020

Sylwany, Witalisa


Acid Drinkers i Vavamuffin w Dzierżoniowie

czwartek, 17.10.2019 14:14 , komentarze: 0 , odsłony: 351
kategorie artykułu:

Zapraszamy na koncerty do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury w Dzierżoniowie.

ACID DRINKERS W DZIERŻONIOWIE

18.10.2019, Godz. 19.00 Sala Koncertowa DOK. Bilety w cenie 40 zł-przedsprzedaż, oraz 50 zł w dniu koncertu, do nabycia w kasie Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, oraz na www.dok.pl w zakładce kup bilet.

ACID DRINKERS obchodzi w tym roku 30 lecie swojej działalności. Spodziewać się więc możemy po tym koncercie wszystkiego. Warto nadmienić, że w zespole od 2017 roku na gitarze gra rodowity dzierżoniowianin Łukasz „Dzwon” Cyndzer. Będzie więc można mu kibicować.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) – zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 30 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu – zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą - gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym Polski. Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru. Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych wirtuozów gitary nad Wisłą. Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce. Dzwon – w zespole od jesieni 2017. Byli członkowie zespołu to Litza (współzałożyciel), Perła, Lipa i śp. Olass (zmarły w 2009 roku), Jankiel. Acid Drinkers mają na koncie 15 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii – z każdej gali Fryderyków na którą są zaproszeni wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank wynosząc ich aż 4 – m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami odbiła się szerokim echem w Polsce. Utwór „Love Shack” przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu. Kwasożłopy kują metal i krzeszą iskry i nic nie zapowiada by mieli poprzestać.

Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu! Gdyby butelka nie została szybko wypita dziś miała by już 30 lat! Dlatego tego roku zapraszają nas na wspólne świętowanie ich okrągłych urodzin! Zgodnie z przysłowiem - im starsi tym lepsi! Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 2000 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną - dość wymienić „Infernal Connection”, „High Proof Cosmic Milk”, czy „The State Of Mind Report”. Acid Drinkers tworzy czterech charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Dzwon, których popularność wyszła daleko poza scenę metalową!

 

 

VAVAMUFFIN ZAGRA W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert formacji VAVAMUFFIN.

Data 27.10.2019, godz. 18.00, Sala koncertowa DOK. Bilety w cenie 35 zł –przedsprzedaż,

45 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury,

ul. Świdnicka 23, oraz na www.dok.pl w zakładce kup bilet.

Po raz pierwszy będziemy gościć w Dzierżoniowie zespół VAVAMUFFIN.

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego "raggamuffin", które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu "Vava". W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje, w których występuje lub występował dany delikwent):

Gorg (Transmisja) - odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]

Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) - odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]

Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) - zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]

Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) - gitary jak ta lala. [git]

Patison (Marika & Spokoarmia) - Klawisze

Emilli Jones (James Ashen) - niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]

U-Ras (Nervy, Patryk Kraśniewski Trio, Rita Pax) - stukoty, rytmizacje (drums, perc.)

Dubbist - drapanie, odgłosy (scratch, sampler)

Barton - pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu - kto raz go zobaczy, będzie chciał znów... i znów... i znów :)

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty:

Vabang! (2005) Cd, Lp - debiut. Płyta roku wg magazynu Free Colours jedynego naonczas magazynu reggae w Polsce

Dubang! (2006) Cd, Lp - płyta z remixami utworów z 1ej płyty, wśród remixerów Zion Train, Nucleus Roots, Jah Free, dj FeelX, Activator Mario Dziurex...

Hooligan Rootz (2007) Cd - singiel promujący nadchodzącą płytę

Sekta (2006) 7'' - singiel winylowy tzw siódemka podstawowy nośnik jamajskiej muzyki

Inadibusu (2007) - drugi studyjny album zespołu

Radio Vavamuffin (2008) - singiel promujący nadchodzący album

Mo' better rootz (2010) - trzeci studyjny album zespolu

Solresol (2013) - czwarty studyjny album zespołu

V (2016) - piąty studyjny album zespołu

Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas, a podczas podróży zawsze jest święto państwowe. "Kto nie wsiada, ten ma wąsy!".

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
środa, 8.7.2020 13:23
środa, 8.7.2020 09:02
wtorek, 7.7.2020 08:43
sobota, 4.7.2020 11:00
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec