komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Izoldy, Celestyna


Apel burmistrza Ziębic

poniedziałek, 23.3.2020 09:55 , komentarze: 8 , odsłony: 2145
kategorie artykułu:

Mieszkańcy Gminy Ziębice,

od naszej dyscypliny i stosowania się do określonych procedur będzie zależało, jak przejdziemy wszyscy przez ten czas walki o zdrowie i bezpieczeństwo naszych bliskich i znajomych. Bardzo proszę o ograniczenie wszelkiej aktywności, która może narazić innych na zakażenie i jednocześnie proszę o stosowanie się do wszystkich ograniczeń w miejscach publicznych. Najbliższe dwa, trzy tygodnie pokażą, czy potrafimy zachować się tak jak należy, aby nie doprowadzić do najgorszego.

W Urzędzie Miejskim w Ziębicach pracujemy i codziennie staramy się wykonywać swoje zadania, choć w odrębnym komunikacie poinformowaliśmy, w jaki sposób można załatwiać swoje sprawy urzędowe. Jednocześnie prosimy, aby we własnym sumieniu rozważyć, czy sprawa, z którą chcę się udać do jakiejś instytucji, jest naprawdę pilną w tym czasie. Wystarczy zadzwonić pod numer tel. 74 816 38 70 albo napisać na maila urzad@ziebice.pl, aby uzyskać pomoc i niezbędne instrukcje.

Codziennie w ziębickim urzędzie działa też sztab kryzysowy, który przede wszystkim dziś zajmuje się zabezpieczeniem naszych służby w środki ochrony osobistej oraz stara się reagować w każdej niepokojącej sytuacji. W ramach wsparcia dla naszego pogotowia - przy ogólnym braku środków do dezynfekcji - podjąłem decyzję o zakupie urządzenia do dezynfekcji karetek, które pozwoli wysterylizować pojazd po każdym wyjeździe. Bardzo dziękuję też naszym przedsiębiorcom oraz mieszkańcom, którzy chcą pomóc i pomagają, dostarczając przede wszystkim pogotowiu niezbędnych dziś środków do ochrony osobistej. Na bieżąco jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi, wojewódzkim i powiatowym sztabem zarządzania kryzysowego. W sytuacji wymagającej naszej interwencji pomagamy w zabezpieczeniu żywności osobom pozostającym w kwarantannie domowej.

Proszę, zwracajmy uwagę na naszych sąsiadów, szczególnie starsze osoby, które mogą potrzebować pomocy. Jeśli nie wiecie, jak pomóc, skorzystajcie z poniższego kontaktu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Ziębicach.

Apeluję do robiących zakupy: zamiast wychodzić do sklepu raz dziennie, a zdarzają się na pewno osoby, które robią to nawet częściej, proszę - dbając o bezpieczeństwo sprzedawców - robić większe zakupy co kilka dni. To również ograniczy ruch w naszym mieście i zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. Dziękuję wszystkim sprzedawcom za pomoc naszym mieszkańcom, szczególnie tym, którzy pomogli nam w dostarczaniu żywności osobom samotnym.

Większość mieszkańców wie, jak należy się zachować, przede wszystkim ograniczając swoje kontakty z innymi. Ale być może widzicie, że wiosna prowokuje do nierozsądnych i nieodpowiedzialnych zachowań, np. do spotkań towarzyskich w parku czy na stadionie. Wtedy bardzo prosimy o interwencję. Wystarczy zadzwonić, aby nawet anonimowo podać taką informację. Tel. patrolowy Straży Miejskiej to 692 491 156. Tel. oficera dyżurnego policji to 74 816 42 22 lub zwykły numer zgłoszeniowy 112.

Ze świeżego powietrza i spacerów korzystajmy w miejscach rzadko uczęszczanych przez innych. Niech to zdecydowanie będzie las, polna droga, a nie rynek czy ulice naszego miasta. Przypominam również, że obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw, orlika i stadionu miejskiego.

Bądźmy odpowiedzialni!

Mariusz Szpilarewicz
Burmistrz Ziębic

burmistrz@ziebice.pl
tel. 74 816 38 70

 

 

Wasze komentarze

A tak to Ziębice Wrocław itp to same mochery łażą...
środa, 25.03.2020 08:43 autor: Kler
No premie na koniec roku byly bardzo wysokie ..... Więc...
poniedziałek, 23.03.2020 13:59 autor:
Piszesz aby pisać czy jesteś z tych którzy mają małego...
poniedziałek, 23.03.2020 14:16 autor: Kibic
OWSZEM premie były wysokie ale w rządzie PIS.
poniedziałek, 23.03.2020 14:08 autor: Hans
ludzie siedźcie w domu
poniedziałek, 23.03.2020 13:26 autor:
To wszystko wiemy kiedy jakaś pomoc najemcom lokali np...
poniedziałek, 23.03.2020 13:00 autor:
sobota, 4.4.2020 00:00
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.