komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 marca 2019

Józefa, Bogdana

Autostopowicz okradł kobietę. W chwili zatrzymania pił ze znajomymi za skradzione pieniądze

wtorek, 8.1.2019 14:14 , komentarze: 6 , odsłony: 4779
kategorie artykułu:

Ząbkowiccy policjanci bardzo szybko ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w podziękowaniu za podwiezienie na tzw. ”stopa” okradł kobietę. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

fot. pixabay

 

W niedzielne przedpołudnie mieszkanka powiatu ząbkowickiego jechała samochodem ze swoim wnukiem. W okolicach Koźmic zauważyła idącego drogą i utykającego mężczyznę, który ręką zaczął zatrzymywać samochód.

- Zatrzymała się, aby pomóc pieszemu. Ten poprosił o podwiezienie do następnej miejscowości, gdyż jak twierdził musi dostać się do szpitala do Dzierżoniowa. Kobieta zgodziła się. Autostopowicz zajął miejsce z tyłu, gdyż na przednim fotelu kobieta wiozła swojego wnuka - mówi kom. Ilona Golec z ząbkowickiej policji.

Gdy dojechała do Przerzeczyna Zdrój, wysadziła wnuka z auta i wzięła do ręki torebkę. Wtedy zorientowała się, że jest ona otwarta. Przypomniała sobie, że w czasie jazdy prosiła przygodnie zabranego mężczyznę o podanie torebki i wyjmowała z niej telefon. Prawdopodobnie w tym momencie mężczyzna zobaczył w torebce portfel i go zabrał. Kobieta natychmiast zawiadomiła policję. Dokładnie opisała mężczyznę i dzięki temu trafnie została wytypowany sprawca kradzieży.

- Policjanci na podstawie przekazanych informacji podjęli działania, aby ustalić autostopowicza. Szybko odnaleźli 28-letniego mężczyznę i zatrzymali go. Był w mieszkaniu znajomych i wspólnie z nimi pił alkohol zakupiony za skradzione pieniądze. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy zatrzymanym skradziony portfel z dokumentami i częścią pieniędzy. Na szczęście nie zdążył wydać całej sumy - informuje policjantka.

28-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, a następnie postawiono mu zarzut kradzieży. Teraz za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Wasze komentarze

To ten z BMW X3 ćpun
wtorek, 08.01.2019 17:52 autor: Ania kas
a jeszcze dziad gada, że do szpitala jedzie
wtorek, 08.01.2019 15:06 autor:
Też miałam takie zdarzenie. Od tego czasu nie ...
wtorek, 08.01.2019 15:04 autor: wiki

sobota, 16.3.2019 08:54
piątek, 15.3.2019 10:55
czwartek, 14.3.2019 11:14
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.