Awans trampkarzy Orła do Ligi Wojewódzkiej!

poniedziałek, 20.11.2017 12:37 3302 0

Podopieczni trenera Piotra Kupca z Akademii Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie (Rocznik 2003-2004) wywalczyli awans do II Wojewódzkiej Ligi Trampkarza. Młodzi piłkarze wygrali wszystkie swoje spotkania w minionym sezonie, zdobywając 51 bramek, a tracąc jedynie 3!

Awans biało - niebiescy przypieczętowali w ostatnim meczu rundy z Nysą Kłodzko wygrywając pewnie 4:0 po golach Marcela Chrobaka, Michała Wrony oraz Alana Pachowicza. Jedno trafienie było samobójcze.

Do meczu podchodzimy w prawie optymalnym składzie, aby skutecznie powstrzymywać ataki Nysy - znając rangę spotkania wiedzieliśmy , że Kłodczanie od początku zaatakują chcąc zdobyć bramkę - tak jak myśleliśmy tak tez się stało - Nysa od pierwszej minuty narzuciła wysokie tempo, często goszcząc w naszym polu karnym - w 3 minucie meczu powinni nawet dopiąć swego , ale w sytuacji sam na sam z Zygim , najlepszy strzelec Nysy Kamil Jelonkowski posłał piłkę obok naszej bramki . Widząc zagrożenie ze strony gospodarzy - wrzucamy 5 bieg i przejmujemy inicjatywę na boisku - wynik w 10 minucie meczu otworzył Marcel Chrobak , który wykorzystał błąd bramkarza lobując go z ok 25 metrów. W 16 minucie meczu wygrywaliśmy już 2-0 a bramkę zdobył Michał Wrona. 25 minuta meczu to już 3 bramkowe nasze prowadzenie - bramkę samobójczą zdobył były nasz zawodnik Michał Adamczyk. Pierwsza połowa pomimo kilku dogodnych sytuacji nie przyniosła już bramek. Na drugie 35 minut wychodzimy w całkiem odmienionym składzie , a szansę gry dostali zawodnicy rezerwowi. W tej części gry piłka tylko raz znalazła drogę do bramki a strzelcem okazał się Alan Pachowicz , który strzałem głową wykończył doskonałe zagranie Kuby Licznara.