Awaria wodociągu Ciepłowody trudna do zlokalizowania. Kto dostarczy wodę rodzinom na kwarantannie?

wtorek, 26.1.2021 18:18 3907 4

W połowie stycznia doszło do awarii wodociągu Ciepłowody, w związku z czym w miejscowościach Janówka i Targowica występują okresowe przerwy w dostawie wody oraz zmniejszone ciśnienie wody w sieci.  Niestety, awaria jest bardzo trudna do zlokalizowania, nie wiadomo więc do kiedy potrwają utrudnienia. Gmina od 19 stycznia do odwołania będzie dostarcza mieszkańcom tych miejscowości wodę pitną z wodociągu Piotrowice Polskie. Co jednak z osobami przebywającymi na kwarantannie, które nie mogą korzystać z beczkowozu?

fot. ilustracyjne

 

Awaria na wodociągu Ciepłowody w strefie zaopatrzenia ze zbiornika wody w Jakubowie (Jakubów, Dobrzenice, Brochocin, Janówka, Targowica) została zauważona 16 stycznia w związku ze stwierdzonym dużym poborem wody dla tych miejscowości. Wyciek wody z sieci spowodował zmniejszone ciśnienie wody w sieci w miejscowościach Targowica oraz Janówka, gdzie występują okresowe przerwy w dostawie wody.  Woda nadająca się do spożycia po przegotowaniu jest do tych miejscowości dowożona 2 razy dziennie, zgodnie z  harmonogramem, który został uzgodniony z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Ząbkowicach Śląskich.

- Namierzenie wycieku jest bardzo trudne z uwagi na brak widocznych śladów na powierzchni, pomimo szerokich poszukiwań do których oprócz pracowników ZWiK-u zaangażowani są również strażacy z OSP Ciepłowody, jak i mieszkańcy sołectw. Nie udało się namierzyć wycieku również z wykorzystaniem geofonu.  Pogoda, a szczególnie bardzo duże ilości wody w ziemi w ostatnim czasie, nie są naszym sprzymierzeńcem. Radą i pomocą służą nam  pracownicy oraz szefostwo zakładów wodociągów i kanalizacji z Ząbkowic Śląskich oraz Srebrnej Góry. Kierownik ZWiK Kamieniec Ząbkowicki udostępnił nam zbiornik,  którym dowożona jest woda. Na 24 stycznia obszar awarii został mocno zawężony do  ok. 500 metrów  sieci od nasypu kolejowego za Targowicą a sołectwem Janówka.- tłumaczy Doba.pl , kierownik ZWiK Ciepłowody

Do naszej redakcji zgłosiła się rodzina, która mieszka na terenie Janówki, a która przebywa obecnie na kwarantannie. W ich sytuacji zaopatrzenie w wodę z beczkowozu jest niemożliwe. Czy ZWiK znalazł rozwiązanie tego problemu? 

- Osoba przebywająca na kwarantannie poprosiła nas o dostawę wody bezpośrednio do drzwi mieszkania raz i została jej dostarczona woda butelkowana w dniu 17 stycznia - wyjaśnia Ireneusz Szuszkiewicz - Awaria zostanie usunięta niezwłocznie po zlokalizowaniu wycieku. Mam nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej - kończy kierownik ZWiK Ciepłowody. 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

środa, 27.01.2021 15:00
Ale macie fachowców....
Ala wtorek, 26.01.2021 21:10
Brawo Ciepłowody! Potraficie poinformować o awarii mieszkańcow w mediach. Pozazdrościć.
Ala wtorek, 26.01.2021 21:02
Dobo. Zainteresuj się Mąkolnem. Nam zakręcają wodę od 3 dni...
wtorek, 26.01.2021 18:47
Może wyciek jest gdzieś na prywatnej posesji? Normalnie taki wypływ...