komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego


Bardo liderem w powiecie ząbkowickim

poniedziałek, 29.7.2019 09:57 , komentarze: 1 , odsłony: 1338
kategorie artykułu:

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące unijnych inwestycji we wszystkich gminach w Polsce. Obecnie na terenie kraju znajduje się 2478 gmin i w każdej z nich realizowane były projekty unijne z kończącej się perspektywy 2014-2020. Wartość umów lub decyzji o dofinansowanie w całej Polsce to 380 mld złotych.

Jeżeli spojrzymy na statystyki regionu, a konkretnie powiatu ząbkowickiego to gmina Bardo jest liderem z łączną kwotą 28,69 mln złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje blisko 5,4 tys. złotych. Z kwotą niespełna 28 mln drugie miejsce zajmuje gmina Ząbkowice Śląskie, trzecie gmina Kamieniec Ząbkowicki.

Z perspektywy krajowej, gmina Bardo zajmuje 1120 miejsce jeżeli chodzi o kwotę dofinansowania, natomiast w przeliczeniu na mieszkańca znajduje się w gronie takich miast jak Tychy, Kalisz czy Jelenia Góra.

Burmistrz miasta i gminy Bardo Krzysztof Żegański nie kryje zadowolenia - „Niezmiernie się cieszę, że zaangażowanie moje i moich pracowników stawia nas tak wysoko w rankingu.”

Ponadto burmistrz zapowiada, że będzie sięgał po kolejne środki unijne - „Zbliża się już kolejna pula środków finansowych z UE o które będziemy aplikować. Jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji na wskazywane przez Państwa potrzeby inwestycyjne, tak by pieniądze trafiły właśnie do naszej gminy.”

źródło: UM Bardo 

 

Wasze komentarze

SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa