komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Bardo: Spotkanie burmistrza z dyrektorami w sprawie ogólnopolskiego strajku nauczycieli

środa, 3.4.2019 08:49 , komentarze: 4 , odsłony: 1541
kategorie artykułu:

2 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie odbyło się spotkanie związane z sytuacją w oświacie.

Uczestniczyli w nim burmistrz Barda Krzysztof Żegański, z-ca burmistrza oraz dyrektorzy wszystkich publicznych szkół i przedszkoli, których gmina jest organem prowadzącym. Uczestnicy spotkania wnikliwie przeanalizowali potencjalne scenariusze dalszego działania. Ustalono także, że konkretne decyzje zależą od efektu rozmów związków zawodowych z rządem oraz – w przypadku ich fiaska – od ogłoszenia przez związki zawodowe gotowości do strajku.

Burmistrz otrzymał zapewnienie od dyrektorów naszych szkół, że podejmą działania mające na celu przeprowadzenie egzaminów (o co najbardziej boją się w tej chwili rodzice), które mają odbyć się terminie planowanych ogólnopolskich strajków.
Dodatkowo, burmistrz zobligował dyrektorów do podjęcia działań, mających na celu zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i należytej opieki w dniach strajku, czyli od 8 kwietnia 2019 r. i każdego kolejnego dnia. Więcej informacji Rodzice i Opiekunowie mogą otrzymać na bieżąco u Dyrektora poszczególnej placówki.

Burmistrz Miasta i Gminy Bardo poinformował, że nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkół mają jego pełne poparcie dla prowadzonych działań, których celem jest poprawa warunków pracy. Jednocześnie oświadczył, że nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi z placówek, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bardo, w przypadku rozpoczęcia strajku otrzymają równowartość utraconego wynagrodzenia.
Jednocześnie apelujemy do rodziców o wyrozumiałość w tej trudnej sytuacji.

 

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze


piątek, 17.5.2019 09:00
poniedziałek, 6.5.2019 08:04
4
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa