komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 26 stycznia 2021

Tymoteusza, Michała

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie z nowym pokryciem dachowym

piątek, 4.12.2020 14:02 , komentarze: 2 , odsłony: 902
kategorie artykułu:

Gmina Bardzo zakończyła realizację zadania pod nazwą „Modernizacja Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie”, polegające na wykonaniu nowego pokrycia dachowego. 

 

Zadanie dofinansowane w ramach programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, swoim zakresem obejmowało: usunięcie eternitu z siedziby CKiB, wykonanie nowego pokrycia dachowego z dachówki karpiówki oraz modernizację pokrycia dachowego z papy. Ponadto wykonano docieplenie stropodachu, wymieniono rynny, przemurowano komin, zamontowano śniegołapy oraz wykonano nową instalację odgromową.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na terminowe wykonanie zadania. Odbiór robót budowalnych nastąpił 27.10.2020 w towarzystwie wiceburmistrza Rafała Batoga, inspektora Marka Włuska, dyrektora CKiB Aleksandry Wąsowicz oraz wykonawcy, firmy Edward Dziędziora Renowacja Zabytków Architektury z Dębowiny.

Poprzednie pokrycie dachowe z eternitu było już jednym z nielicznych w mieście, a jego modernizacja od lat była zadaniem niezwykle oczekiwanym. Dzięki dofinansowaniu ministerstwa nowe pokrycie dachowe idealnie wpisało się w obecny krajobraz miasteczka.

Wartość wykonanej modernizacji to 402 806,72 a kwota dofinansowania wyniosła 239 000, 00 zł

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe