Czy hip-hop może połączyć pokolenia?

czwartek, 19.9.2019 11:15 1281 0

Przekonamy się o tym niebawem, bo właśnie rusza nabór do realizowanego przez Fundację „Teraz Ziębice” projektu, w którym wezmą udział i starsi, i młodsi, integrując się wokół tego widowiskowego stylu tanecznego.

Projekt „Hip-hop łączy pokolenia” zakłada naukę tańca w grupie składającej się z wielopokoleniowych par, które podczas wspólnych zajęć będą miały okazję lepiej się poznać i w efekcie zredukować stereotypy dotyczące wieku, zainteresowań czy pomysłu na życie. Zajęcia umożliwią mieszkańcom Ziębic i okolic poznanie podstawowych układów tańca hip-hop i być może pozwolą także odkryć talenty taneczne.

Pierwszeństwo udziału w warsztatach będą mieli ci, którzy zapiszą się w parze z przedstawicielem innego pokolenia, np. babcia z wnuczką, tato z synem, ciocia z bratankiem itp., przy czym pokrewieństwo nie jest wymagane.Zajęcia będą odbywały się w październiku i listopadzie, w każdy wtorek o godz. 17.00 w Ziębickim Centrum Kultury. Zgłoszenia można dokonać do 26 września 2019 r. pod nr tel. 697 434 989. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń.Minimalny wiek uczestnika to 6 lat.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Komorowska, która uczy tańczyć od 12 lat, a sama tańczy od 7. roku życia. Osiem lat trwała jej przygoda z Zespołem Pieśni i Tańca Kalina, działającym przy wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, której jest absolwentką. Tańczyła również dancehall w formacji SistaCrew oraz prowadziła grupę cheerleaderek przy jednej z wrocławskich szkół podstawowych.

Gosia jest doświadczonym instruktorem, który błyskawicznie łapie kontakt z grupą – mówi Agnieszka Rzepka z Fundacji „Teraz Ziębice”. – Z przyjemnością obserwowaliśmy ją w akcji w projekcie „Mikser taneczny”, który w pierwszej połowie tego roku nasza Fundacja realizowała we współpracy ze Szkołą Podstawową w Henrykowie i Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie.

Zajęcia w ramach projektu „Hip-hop łączy pokolenia”odbędą się dzięki udziale Fundacji „Teraz Ziębice” w inicjatywie „Tesco – decydujesz, pomagamy”. W czerwcu br. w dwóch sklepach Tesco w regionie, poprzez specjalne żetony, można było głosować na trzy projekty, z których jednym było właśnie to hip-hopowe przedsięwzięcie. W głosowaniu zajęło ono drugie miejsce, a tym samym Fundacji przyznano na nie środki w wysokości 3 tys. zł.

Fundacja „Teraz Ziębice” projekt zrealizuje we współpracy Ziębickim Centrum Kultury, które nieodpłatnie użyczyło salę do nauki tańca.

Fundacja „Teraz Ziębice”

Dodaj komentarz

Komentarze (0)