komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego


Dajemy dzieciom szansę - 30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

sobota, 30.5.2020 10:25 , komentarze: 2 , odsłony: 777
kategorie artykułu:

Od 2006 r. decyzją Sejmu RP 30 maja jest świętem rodzicielstwa zastępczego. To ważny dzień, ponieważ uświadamia wszystkim, że w sytuacji niemożności sprawowania opieki nad dzieckiem przez najbliższych, rodzina zastępcza to najlepsze z możliwych rozwiązanie.  Daje dziecku szansę na prawidłowy rozwój i pewny start w dorosłe życie.

Oczywiście nie byłoby takich możliwości, gdyby nie ludzie zdecydowani na przyjęcie pod swój dach czasami nawet kilkorga dzieci. To trudne wyzwanie i jednocześnie zobowiązanie na długie lata. Sprawowanie opieki nad dziećmi to praca w systemie 24 godzinnym. Niełatwo sprostać takim zadaniom wypełniając jednocześnie swoje codzienne obowiązki zawodowe. Dla dziadków czy starszego rodzeństwa to również niełatwa praca, wymagająca zmian we własnym życiu. Mimo to w powiecie ząbkowickim funkcjonuje 105 rodzin zastępczych (zawodowych, niezawodowych, spokrewnionych, rodzinnych domów dziecka oraz 5 palcówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego), w których wychowuje się prawie 250 dzieci.

W dniu rodzicielstwa zastępczego dziękujemy wszystkim Państwu pełniącym funkcję rodzin zastępczych za troskliwą opiekę i dbanie o rozwój dzieci, za wrażliwość, cierpliwość i zrozumienie, za wszelkie działania na rzecz dobrego i szczęśliwego dzieciństwa. Życzymy sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym Państwu oraz dzieciom będącym pod Państwa opieką. 

Jednocześnie zachęcamy tych z Państwa, którzy szukają dla siebie aktywności społecznej i widzą się w roli rodziców zastępczych do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ząbkowicach Śl. Rodzicielstwo zastępcze jest zawodem wymagającym ciągłego doskonalenia umiejętności, ale z drugiej strony satysfakcjonującym i poza finansami, wynagradzanym tym, co najcenniejsze - uśmiechem szczęśliwego dziecka.

Starosta Ząbkowicki, Dyrektor oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Ząbkowicach Śl.

Wszelkie informacje na temat zasad funkcjonowania rodzicielstwa zastępczego można uzyskać w siedzibie PCPR w Ząbkowicach Śl. ul. Prusa 5 bądź telefonicznie pod numerem  74 8156000 lub 74 8156828.

 

Wasze komentarze

Informuję że w Ziębickim parku miejskim z fontanny przelewa się...
sobota, 30.05.2020 11:12 autor: Mieszkanka Ziębic
Zapłacimy my wszyscy jak to jest czynione od lat w...
sobota, 30.05.2020 17:51 autor: Mieszkaniec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe