„Danie Wspólnych Chwil” - w Śremie się dzieje

poniedziałek, 21.11.2022 13:05 683 2

Niewielka wieś w gminie Kamieniec Ząbkowicki tętni życiem i dzieje się w niej, dzięki mieszkańcom, którym chce się chcieć. Nie bez powodu hasłem popularyzującym miejscowość jest:  „Śrem – wioska tradycji i szerokich horyzontów”.

Obecnie realizowany jest program  „Danie Wspólnych Chwil”, skierowany  do Seniorów,  realizowany przez KGW w Śremie wraz z Fundacją „Biedronka”.

Pierwsze ze spotkań odbyło się 26 października w Świetlicy wiejskiej, a planowane  są  jeszcze  dwa spotkania. Najbliższe 24 listopada, a ostatnie w styczniu 2023.

Głównym przekazem jest integracja Seniorów i ich aktywizacja w działaniach podejmowanych przez lokalną społeczność.

Inicjatorką spotkań jest przewodnicząca KGW w Śremie Renata Jankojć, którą tradycyjnie, wspomagały panie tworzące śremskie koło. Pomocy w organizacji udzieliło Stowarzyszenie „Razem Zmienimy Przyszłość”.

Spotkanie rozpoczynające cykl, potwierdziło potrzebę spotkań, w czasie których w miłej, przyjacielskiej atmosferze goście spędzili urocze chwile biesiadując, dzieląc się wspomnieniami i planując przyszłe działania.

Inaugurację zaszczycił  Stanisław Jurcewicz,  radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który nie tylko podzielił się swoimi wspomnieniami ale również  dostarczył przepyszny prezent. 

Na spotkaniu Seniorzy otrzymali również, niezwykle przydatną i potrzebną,  Kamieniecką Kopertę Życia, której propagowanie kontynuowane jest dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich.

 

 Foto: Małgorzata Załęska

Tekst: Krzysztof Woliński

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Dzieje to się pod słynnym Blokie poniedziałek, 21.11.2022 18:07
K.G
kobieta wtorek, 22.11.2022 11:08
aż miło popatrzeć. Brawo, Panie ze Śremu