Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania ukrywał się nad morzem

czwartek, 22.7.2021 10:45 2898 1

Kryminalni z Ząbkowic Śląskich wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu nad polskim morzem zatrzymali 33 - latka poszukiwanego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Europejski Nakaz Aresztowania wydany został w związku z dokonaniem szeregu oszustw na terenie Niemiec. Zatrzymany w dniu wczorajszym trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci uzyskali informację, że poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mieszkaniec Ząbkowic Śląskich ukrywa się na terenie powiatu wejherowskiego. Wspólnie z funkcjonariuszami z Wrocławia postanowili udać się nad morze by zatrzymać mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od około 2 lat. Policjanci na miejscu ustalili, że zamieszkuje on w wynajętym mieszkaniu. Dorabiał również w nadmorskich miejscowościach jako ochroniarz. Był przekonany, że jeżeli nie używa kart kredytowych wydanych na siebie, mieszka w mieszkaniu wynajętym przez inną osobę i dorabia jedynie dorywczo to policja go nie znajdzie. W czasie zatrzymania był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Mężczyzna był poszukiwany przez stronę niemiecką w związku z szeregiem oszustw których dopuścił się poza granicami naszego kraju, jak również przez sąd w Polsce. Resztę wakacji spędzi za kratkami do czasu podjęcia decyzji o ekstradycji.

st.asp. Katarzyna Mazurek

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Nowy wątek
An czwartek, 22.07.2021 13:40
U nas w Polsce też jest wielu takich, którzy dopuścili...