Mirosław Masłowski, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury odszedł na emeryturę

środa, 1.9.2021 13:43 1179 0

Po 21 latach pełnienia funkcji dyrektora Ziębickiego Centrum Kultury, Mirosław Masłowski przeszedł na emeryturę̨. 31 sierpnia 2021 r. był ostatnim dniem jego pracy.

W spotkaniu pożegnalnym dyrektora uczestniczyli: Mariusz Szpilerewicz - Burmistrz Ziębic, Agata Sobków – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ziębicach, Małgorzata Wołczyk - Zastępca  Burmistrza Ziębic, Rafał Śledź - Sekretarz Gminy Ziębice, Mateusz Geroń i Małgorzata Domaradzka – Pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Ziębicach, Andrzej Regner - Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu, Jarosław Żurawski - Dyrektor Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, emerytowani pracownicy, instruktorzy oraz pracownicy Ziębickiego Centrum Kultury. Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilerewicz podziękował Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju ziębickiej kultury, za współpracę z gminnymi instytucjami kultury, szkołami, organizacjami samorządowymi. Słowa podziękowania na ręce Dyrektora złożyli także Agata Sobków - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ziębicach oraz dyrektorzy jednostek samorządowych - Andrzej Regner i Jarosław Żurawski. 

Przez 21 lat piastowania funkcji Dyrektora Ziębickiego Centrum Kultury dał się poznać jako mecenas kultury. Człowiek uzdolniony, kreatywny, otwarty, nieszablonowy. Profesjonalista, artysta, dyrektor, który zawsze stawał murem za swoim zespołem - bez względu na porę dnia czy nocy. Przez te wszystkie lata był dla nas, swoich współpracowników przewodnikiem, mentorem, można powiedzieć po trochu także „Ojcem”.  Dyrektor zawsze znajdował dla każdego czas na rozmowę, wysłuchanie jego bolączek, zażegnanie sporów, obdarzając nas autentycznym uśmiechem, wyrozumiałością i serdecznością. Uczynił z miejsca pracy – drugi dom, do którego chętnie i z radością przychodziliśmy. Dyrektora serdeczne słowo i uśmiech na rozpoczęcie pracy było najlepszym dodatkiem motywacyjnym. Motywował nas także do rozwijania się, podsuwając kreatywne rozwiązania, wskazując właściwą ścieżkę, pomagając przy realizacji naszych pomysłów, niejednokrotnie sam współprowadząc różne inicjatywy artystyczne i kulturalne. To dla nas zaszczyt i niebywała przyjemność, że mogliśmy z dyrektorem Mirosławem Masłowskim współpracować i tworzyć historię ziębickiej kultury - podkreślają pracownicy Ziębickiego Centrum Kultury.

 

Panu Dyrektorowi życzymy, aby w pełni cieszył się zasłużoną emeryturą. Rozwijał swoje pasje i realizował kolejne pomysły. Za wszystko serdecznie dziękujemy.

 

Pracownicy Ziębickiego Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek