Ząbkowicka policjantka na podium biegu „Sowi Hardcore 51 km”

wtorek, 19.10.2021 12:40 3000 1

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich mł. asp. Katarzyna Iwańciów zajęła trzecie miejsce w biegu „Sowi Hardcore 51 km”, który odbyły się w ramach „Walimskich Półmaratonów Górskich 2021". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W klasyfikacji Open w biegu „Sowi Hardcore 51 km”, który odbył się 16 października br. mł. asp. Katarzyna Iwańciów zajęła zajęła 3 miejsce. Natomiast w klasyfikacji służb mundurowych kobiet policjantka stanęła na pierwszym miejscu na podium. Był to jej drugi tego typu występ w bieżącym roku, po 30 km biegu, który odbył się w Mieroszowie we wrześniu (zajęła wtedy 4 miejsce). Tym razem policjantka pokonała 51 km w 6 h 14 min na bardzo wymagającym terenie. Bieg rozpoczął się na Przełęczy Walimskiej, następnie jego trasa prowadziła trzykrotnie przez Wielką Sowę, która jest najwyższym szczytem Gór Sowich mierząc 1015 m, Kalenicę oraz podejściem na Stok Rymarz. Uczestnicy biegu biegli zarówno po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych a nawet stokach narciarskich Z relacji jaką przekazała uczestniczka wynika, że bieg wymagał niezmiernej wytrzymałości psychicznej, fizycznej, odporności na ból związany głównie z licznymi przeszkodami czyhającymi na szlaku m.in. błoto, kamienie, gałęzie i korzenie drzew - uderzającymi w piszczele.

Na co dzień policjantka pełni służbę w Wydziale Prewencji w Ząbkowicach Śląskich w Zespole ds. Wykroczeń. Jak sama wielokrotnie powtarza ruch jest najlepszym sposobem radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami, zarówno jako funkcjonariuszki, jak i mamy dwóch aktywnych chłopców. Pokonywanie trudności i swoich ograniczeń kształtuje charakter.

Mł. asp. Katarzynie Iwańciów gratulujemy bardzo dobrego wyniku oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!