Wichura łamie drzewa, zrywa linie energetyczne. Zachowajcie ostrożność!

czwartek, 21.10.2021 16:25 8212 0

Silny wiatr w powiecie ząbkowickim skutkuje połamanymi drzewami i zerwanymi liniami energetycznymi. Apelujemy do mieszkańców powiatu o ostrożność! 

Od godzin przedpołudniowych silny wiatr łamie drzewa i konary, które niebezpiecznie zwisają nad budynkami, zrywają linie energetyczne i tarasują drogi. Między innymi na ulicy Bohaterów Getta przy w jeździe do Rynku w Ząbkowicach Śląskich wiatr powalił ogromne drzewo. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Strażacy mają pełne ręce roboty, kończąc jedną akcję, już jadą do następnej. 

W związku z tym apelujemy do wszystkich o ostrożność. Jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domach, zabezpieczmy rzeczy, które może porwać wiatr. Unikajmy przebywania w parkach czy skupiskach szczególnie starych drzew. Szczególną ostrożność zachowajmy na drogach.

Jak podają służby na Dolnym Śląsku w wyniku wichury zginęły już 4 osoby: kierowca ciężarówki zdmuchniętej przez wiatr na dk5, dwie osoby jadące samochodem, na który spadło drzewo (Wrocław) oraz mężczyzna  przygnieciony przez powaloną przez wiatr ścianę na budowie (Siechnice) . 

Meteorolodzy prognozują, że silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h utrzyma się do około godziny 20.00 21 października. 

Zdjęcia skutków silnego wiatru w powiecie ząbkowickim możecie wysyłać na dza@doba.pl 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek