Ząbkowicki radny napisał książkę - to powieść szpiegowska

środa, 14.9.2022 16:45 1791 0

Na rynku literackim  debiutuje właśnie ząbkowicki radny - Arkadiusz Wilczewski. Jego powieść "Porucznicy. Czerwone zło" - powieść szpiegowska osadzona w latach 30.  ubiegłego wieku to pierwsza część zamierzonego cyklu.  Ponad 600 stronicową książkę można już kupić w księgarniach lub wypożyczyć w ząbkowickiej bibliotece.

Arkadiusz Wilczewski to urodzony w 1965 roku mieszkaniec Ząbkowic Śląskich i radny Rady Miejskiej w Ząbkowicach Śląskich. 

 -  Przedsiębiorca i społecznik, aktywnie działający na rzecz bezdomnych zwierząt. Oficer Marynarki Wojennej RP i Policji, zawsze gotowy na nowe wyzwania. Tropiciel frapujących historii z życia wziętych. Wielbiciel dobrych powieści, ciętych ripost oraz celnych point. Dyskretny i przenikliwy obserwator zdarzeń - jak można przeczytać na jego funpage'u.

Akcja "Poruczników" przenosi nas w schyłkowe lata 30. XX wieku.

-  Gdy Zojkas, polski agent w strukturach NKWD w Moskwie, przesyła niespodziewanie – po dziesięciu latach uśpienia – trudną do odszyfrowania wiadomość, polski wywiad bagatelizuje jej znaczenie. Zupełnie inaczej reaguje kapitan Jan Woliński, który słusznie przypuszcza, że w instytucji, z którą od lat jest związany, działa sowiecki szpieg.
Woliński, świadomy oczywistej niechęci przełożonych, podejmuje decyzję o zainteresowaniu meldunkami swojego przyjaciela, kapitana Zygmunta Żyznego. Do wspólnej analizy przesłanych materiałów zostaje dopuszczony również młody porucznik Fabian Zapolski. Jego nieszablonowe podejście do pozornie niejasnych informacji skutkuje odkryciem szokującej prawdy. A to dopiero początek wydarzeń, które zmienią bieg historii na zawsze… - czytamy w nocie od wydawcy. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek