DPS Opolnica z dofinansowaniem z ZUS

poniedziałek, 28.11.2022 09:38 822 0

Znamy już nazwy firm, które dostaną pieniądze z ZUS na dofinansowanie  projektów dotyczących poprawy bezpieczeństwa i warunków. Tegoroczny konkurs został rozstrzygnięty. Zakwalifikowało się 1098 firm w całej Polsce. Łączna kwota przyznanych środków wyniosła około 89,6 mln zł. Wśród dolnośląskich firm, które uzyskały dofinansowanie w konkursie ZUS są m.in.: Vratislavia Medica. DENTAL MED, ASEK LOGISTICS, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Szóstka", Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy, Przedsiębiorstwo Komunalne "HEMIZ BIS", Rotomat czy Bonifraterskie Centrum Medyczne.

 

- Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. W tym roku wpłynęło do nas o 16 proc. więcej wniosków niż w ubiegłym roku. O dofinansowanie ubiegało się 3 980 firm, w tym 123 z naszego województwa -  informuje Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa dolnośląskiego. 

W ramach konkursu na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2023 r. przedsiębiorcy mogli uzyskać dofinansowanie do 80 proc. szacowanej wartości projektu i otrzymać od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę.

- ZUS nagradza projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości – wymienia rzeczniczka. 

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZUS (Konkurs 2022.01 - Biuletyn Informacji Publicznej - Biuletyn Informacji Publicznej ZUS) opublikowana została lista rankingowa projektów, które otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w konkursie na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy realizowane w 2023 r. 

 Wnioskodawca, którego projekt nie został umieszczony na pierwszej liście rankingowej, w przypadku naruszenia procedury konkursowej lub innych naruszeń formalnych ma prawo złożyć  odwołanie do Komisji Odwoławczej.

 

ZUS

Dodaj komentarz

Komentarze (0)