Dwa zdarzenia w Kamieńcu Ząbkowickim - dwóch pijanych kierowców

wtorek, 22.11.2022 12:12 3861 4

W ubiegły weekend policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy byli sprawcami dwóch zdarzeń drogowych. Jeden z zatrzymanych mężczyzn miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, kiedy cofając wjechał w innego uczestnika ruchu drogowego. Drugi kierujący mając niemal 2 promile, wbił się samochodem w bariery energochłonne. Ponawiamy po raz kolejny nasz apel: Piłeś – nie jedź!

 

Warunki drogowe w ostatni weekend w powiecie ząbkowickim były trudne i wymagające od kierowców ostrożności i skupienia. Pomimo to nadal zdarzają się osoby ignorujące ponawiane przez policję apele oraz obowiązujące przepisy i wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tak też było w sobotę 19 listopada po godzinie 13.00 w Kamieńcu Ząbkowickim. Policja została wezwana do kolizji pomiędzy kierującymi samochodem renault a volkswagenem passatem.

- Na miejscu funkcjonariusze ustalili, ze 58-letni kierujący renault scenic cofając, nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego wjechał w samochód volkswagen passat kierowany przez 32-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Po badaniu na stan trzeźwości, okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Wsiadł za kierownicę mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

Do drugiego zdarzenia doszło w niedzielę 20 listopada około godziny 9.00. Według zgłoszenia na wysokości wiaduktu kolejowego samochód osobowy miał wypaść z drogi i wbić się w barierę energochłonną.

- Policjanci, kiedy dotarli na miejsce interwencji, od razu zauważyli samochód volkswagen bora, a obok niego mężczyznę, który na widok radiowozu, jakby nigdy nic zaczął oddalać się od pojazdu. Mundurowi, kiedy podeszli do 32-latka, od razu wyczuli alkohol. Okazało się, że był to kierowca samochodu osobowego, który kilka chwil wcześniej wypadł z drogi i wbił się w bariery energochłonne. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu nyskiego, wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu - dodaje policjantka. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, zachowanie trzeźwości i ostrożności na drodze!!! Pamiętajmy również o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze i łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić o tym stróżów prawa. Od tego zależeć może czyjeś zdrowie i życie.

 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Korek środa, 23.11.2022 12:56
Ten Kamieniec to jakieś pijackie miasto a tam nawed niema...
środa, 23.11.2022 13:52
Za to jest kilka sklepów z alkoholem ludzie piją...
wtorek, 22.11.2022 13:31
W Kamieńcu życie toczy się inaczej
tyle w temacie wtorek, 22.11.2022 12:32
spod Eko naprawdę ciężko wyjechać, bo od Złotego Stoku pędzą...