Dzielnicowy gościł u przedszkolaków w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”

poniedziałek, 19.9.2022 09:18 0

Wrzesień to idealny moment na rozmowę i przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze przeprowadzają spotkania z dziećmi, na których omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze jak również poza nią.

Mundurowi po raz kolejny, wzięli udział w spotkaniu z dziećmi. Tym razem dzielnicowy asp. sztab. Sebastian Hamela odwiedził przedszkola w miejscowości Bardo i Przyłęk. Podczas spotkania dzielnicowy rozmawiał z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzieci miały okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Chętnie rozmawiały z oraz zadawały pytania. Przedszkolaki miały również okazję obejrzeć policyjny radiowóz i poczuć się jak prawdziwy stróż prawa. Na pożegnanie przypomniano dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji, czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Przekazane informacje i prowadzony program są elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Bezpieczna droga do szkoły” adresowanej do uczniów szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli.

 

asp. sztab. Katarzyna Mazurek/KPP w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)