komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Dzielnicowy otrzymał odznakę „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

piątek, 16.4.2021 15:08 , komentarze: 6 , odsłony: 2852
kategorie artykułu:

Mł. asp. Paweł Piątkiewicz z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Policjant dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał już około 25 litrów krwi.

 

Mł. asp. Paweł Piątkiewicz w policji pracuje już 14 lat. Na co dzień pomaga mieszkańcom jako dzielnicowy. To on jest tym policjantem do którego mieszkańcy gminy mogą zwrócić się po pomoc i poradę. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od kilkunastu lat dzieli się z innymi tym, co posiada najcenniejsze. Wychodząc z założenia „Oddaj Krew, Uratuj Życie" dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już 25 litrów.

W minioną środę został uhonorowany ministerialną odznaką „ Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Pamiętajmy, ze oddając krew i osocze ratujemy zagrożone życie.

Więcej na ten temat : https://www.twojakrew.pl/ozdrowiency/

 

Oficer Prasowy KPP Ząbkowice Śl.

st.asp. Katarzyna Mazurek

 

Wasze komentarze

Brawo.
sobota, 24.04.2021 09:18 autor: R.S
piątek, 18.6.2021 09:38
środa, 16.6.2021 11:33
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius