Dzień Papieski w Tarnowie i w Olbrachcicach Wielkich

wtorek, 18.10.2022 12:05 404 0

Tegoroczny Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem „Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II “Veritatis splendor” z 1993 r. 

„XXII  Dzień Papieski to taki czas, w którym chcemy przypomnieć nam wszystkim przepis na szczęście, który św. Jan Paweł II zmieścił w trzech słowach: Prawda, Miłość i Wolność” – tak dzieci i młodzież z Tarnowa i Olbrachcic Wielkich przypomnieli  wszystkim najważniejsze myśli nauczania św. Jana Pawła II.

Program słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich pod kierunkiem P. Anny Sztogryn i przedstawiony w kościołach obu miejscowości.

Kiedy patrzymy na świat, na to, co się dzieje wokół nas, zadajemy sobie pytanie o to, co mamy robić. Co robić, żeby dobro wygrało? Gdzie szukać Prawdy, kiedy dookoła tyle kłamstwa i zła.

Uczniowie szczególnie zaakcentowali słowa naszego Wielkiego Polaka, że Prawda, Miłość i Wolność to trzy wartości, bez których nasze życie jest pozbawione kolorów. Nie możemy być szczęśliwi, kiedy żyjemy w kłamstwie, nie możemy być szczęśliwi, gdy nie kochamy i nie jesteśmy kochani, nie możemy być szczęśliwi, jeśli żyjemy w niewoli.

Dziękujemy za zaangażowanie Uczniom i Rodzicom.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)