Eliminacje Powiatowe "Pegazika"

piątek, 18.3.2016 13:00 2661 0

16 marca 2016 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich odbyły się eliminacje powiatowe XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Organizatorem imprezy, jak co roku, był Wydział Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich. W konkursie wzięło udział 30 finalistów eliminacji gminnych. W kategorii młodsi - szkoły podstawowe 18 recytatorów, a w kategorii starsi - gimnazja 12 recytatorów. Młodzież reprezentowała gminy: Bardo, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice.

 

Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonienia laureatów. Po konkursie przyznało, że miało okazję wysłuchać wielu świetnie przedstawionych wierszy i fragmentów prozy i wraz z publicznością przybyłą na konkurs, zostało zabrane w podróż do krainy pięknego, bogatego w znaczenia słowa

Finalistami eliminacji powiatowych XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK zostali:

kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce - Maja Krasnodębska (NPSP Lubnów – nauczyciel Barbara Sawka)
II miejsce – Mariola Nenkin (SP nr 4 Ziębice - nauczyciel Urszula Tarnowska – Kowal)
III miejsce – Szymon Oleksy (SP Budzów – nauczyciel Aneta Tyniów)
oraz wyróżnienie : Emilia Stępień (SP Bardo- nauczyciel Emilia Sałek)

kategoria gimnazja:
I miejsce – Amelia Borowik (PG Nr 1 w Ząbkowicach Śl. – nauczyciel Joanna Rudnicka)
II miejsce –Wojciech Begierski (Gim. w Ziębicach – nauczyciel Małgorzata Jaźwiec)
III miejsce –Milena Chmielewska (Gim. Kamieniec Ząb. – nauczyciel Dorota Twardowska)
oraz wyróżnienie: Zuzanna Chabowska (PG Nr 2 w Ząbkowicach Śl. – nauczyciel Agnieszka Moskal)

Na zakończenie wicestarosta ząbkowicki Mariusz Szpilarewicz, wręczył laureatom oraz opiekunom artystycznym laureatów medale, książki i dyplomy oraz podziękowania za pracę członkom Komisji Konkursowej. Dziękując za udział powiedział, że w obecnej dobie, coraz rzadziej spotyka się wśród młodzieży zainteresowanie poezją i prozą. „Nasi dzisiejsi uczestnicy „PEGAZIKA” to perełki , które wyłowione błyszczą i przynoszą radość całemu społeczeństwu”.Wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK oraz ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)