komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 25 kwietnia 2019

Marka, Jaroslawa

Ferie z ZCK - kolejne warsztaty dla najmłodszych za nami

czwartek, 7.2.2019 11:40 , komentarze: 0 , odsłony: 375
kategorie artykułu:

Ferie z Ziębickim Centrum Kultury trwają w najlepsze. Ciekawe warsztaty i zajęcia umilają zimową przerwę małym mieszkańcom gminy Ziębice. Warsztaty prowadzone są przez Wiktora Ochała, Annę Starczynowską.

We wtorek 29 stycznia odbyły się pierwsze zajęcia otwierające cykl warsztatów pn. „Ferie z ZCKiem”.
Tematyką warsztatów było tworzenie ostatnio bardzo popularnych slime'ów. Warsztaty spotkały się z wielkim zainteresowaniem dzieci z gminy Ziębice jak i przyjezdnych gości. Każdy z uczestników miał możliwość własnoręcznie od podstaw metodą prób i błędów uzyskać idealnego slime'a. Zabawa była przednia. 

W ostatni dzień stycznia Ziębickie Centrum Kultury odwiedziło około 50 dzieci, które wzięły udział w kolejnych warsztatach.

Tematyką czwartkowych warsztatów było tworzenie piankoliny, czyli masy plastycznej z płynu do prania, kleju i kuleczek styropianowych. Dzieci podczas zajęć rozwijały się poprzez integrację sensoryczną, czyli poznawanie świata wielozmysłowo. Wszelkiego rodzaju masy plastyczne dostarczają wielu doznań i świetnie oddziałują na dziecięcą wyobraźnię. Jeśli dziecko dodatkowo może taką masę stworzyć samodzielnie zabawa jest jeszcze bardziej udana.


Z gotowej masy dzieci stworzyły rozmaite babki i budowle. Możliwość mieszania różnych produktów dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.

 

 

Wasze komentarze


wtorek, 23.4.2019 14:45
piątek, 19.4.2019 14:58
3
piątek, 19.4.2019 11:48
czwartek, 18.4.2019 14:57
2
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa