Finał XXIV Edycji Konkursu „Razem Bezpieczniej” rozstrzygnięty

poniedziałek, 24.10.2022 14:22 357 0

Razem Bezpieczniej” - pod taką nazwą w miniony czwartek w Wałbrzychu odbył się XXIV konkurs finałowy, w którym wzięło udział siedem drużyn młodzieżowych z Hufców Pracy. To zwieńczenie owocnej współpracy, nie tylko pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu a Komendantem Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, ale także uczniów i policjantów.

W finałowym konkursie dla Hufców Pracy rywalizowało między sobą łącznie siedem zespołów z Dzierżoniowa, Bielawy, Ziębic, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzycha, Świdnicy i Ząbkowic Śląskich. Organizatorami imprezy były: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu oraz Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu.

Młodzież konkurowała w części teoretycznej, odpowiadając na pytania testowe oraz w części praktycznej, gdzie prezentowała komiks o tematyce profilaktycznej związanej z prawami człowieka pn. „Czytam, Oglądam, Gram , Czatuje – ale nikogo nie hejtuje”. Konkurs nie stawiał jedynie na rywalizację pomiędzy poszczególnymi drużynami OHP, ale także edukował jego uczestników.

Decyzją składu jury, puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna HP z Ziębic, puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP we Wrocławiu za zajęcie II miejsca otrzymała drużyna HP ze Świdnicy, natomiast puchar Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu za zajęcie III miejsca przypadł drużynie OSiW w Ząbkowicach Śląskich.

Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie i zdobytą wiedzę zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i gratulacjami ze strony organizatorów.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)