Gdzie na weekend? – Dinozaury czekają [Rozstrzygnięcie konkursu]
To już siódma odsłona naszego cyklu, w której, tym razem, wraz z czytelniczką Agnieszką, podpowiadamy jak połączyć plażowanie i dobrą zabawę z ciekawą edukacją dzieci. Warto spojrzeć w oczy T-Reksowi i odbyć podróż kolejką, przeżywając narodziny Ziemi i epokę lodowcową. W Krasiejowie na Opolszczyźnie, w towarzystwie ponad 200. okazów wyjątkowych stworzeń można nie tylko bawić się i uczyć w Prehistorycznym Oceanarium, poznawać niezwykłe losy człowieka w multimedialnym Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, ale także odpoczywać na specjalnej jurajskiej plaży.
JuraPark w Krasiejowie to największy w Europie park tematyczny. To niemal 40 hektarów, pełnych wiedzy, zabawy i pasji. Tworzą go: ścieżka edukacyjna, Prehistoryczne Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Kino Emocji Cinema 5D, jurajska plaża z miejscem wyznaczonym do kąpieli i ratownikami oraz ogromnych rozmiarów plac zabaw pełen zjeżdżalni i tunelów, z jednym z największych w Polsce małpich gajów. Uzupełnieniem wciągającej podróży w czasie będzie wizyta w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie podróżując wehikułem czasu odkryjemy niezwykłe dzieje ludzkości, od prapoczątków po współczesność.
– Podróżując specjalną kolejką na naszych oczach nie tylko narodzi się Ziemia – opowiada Monika Pękala z JuraParku w Krasiejowie – Będziemy mogli prześledzić powstanie pierwszych form życia, wędrówkę kontynentów, przeżyć zlodowacenie i inne kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to zobaczymy z kosmicznej perspektywy. Ta atrakcja, która działa u nas od pięciu lat, cieszy się niesłabnącą popularnością. W efektowny sposób pokazuje losy Ziemi i pozwala w kilka minut odbyć podróż swoistym wehikułem czasu przez blisko 14 miliardów lat, kończąc podróż widokiem Opolszczyzny z okresu triasowego i jednocześnie przygotowując do odkrywania krainy dinozaurów.
Można tu obejrzeć modele rekonstrukcyjne dinozaurów w skali 1-1. Są to między innymi: amficelias - największy znany dinozaur należący do rodziny diplodoków, który mógł osiągać prawie 60 m długości; brachiozaur - uważany za najwyższego dinozaura świata, mogący nosić swą głowę prawie 20 m nad ziemią; tyranozaur, najbardziej znany mięsożerca - model o długości 12 m oraz terizinozaury - prawdopodobnie wszystkożerne dinozaury wysokie na ok. 6 metrów z pazurami długimi na 1 m, a to przecież tylko niektóre eksponaty.
Więcej informacji o przygodzie w Krasiejowie można uzyskać na www.juraparkkrasiejow.pl.
Ceny biletów – zobacz TUTAJ.
Przypominamy, że cykl "Gdzie na weekend" tworzymy wspólnie z Wami!
Byliście gdzieś, widzieliście coś niesamowitego? Czekamy na Wasze zdjęcia. Ciekawe relacje zostaną zamieszczone, a autorzy otrzymają od nas wejściówki do kina Cinema3D.
Zdjęcia należy przesyłać na adres: konkursydsw@doba.pl w temacie wpisując: Weekend.
UWAGA KONKURS!
Dla naszych czytelników mamy 3 wejściówki kompleksowe (JuraPark i Park Nauki i Ewolucji Człowieka) dla 1. dorosłego i 1. dziecka do 12 lat.
Żeby je odebrać wystarczy odpowiedzieć na pytania konkursowe:
1. Kiedy na ziemi pojawiły się dinozaury?
2. Dlaczego chcę jechać do JuraParku?
Wygrywają najciekawsze argumentacje.
Na odpowiedzi pod adresem: konkursydsw@doba.pl czekamy do 19. sierpnia do godz. 22.00.
W temacie prosimy wpisać: Krasiejów, w treści swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu.
Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.
Rozstrzygnięcie konkursu
Dziękujemy za wszystkie nadesłane maile. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście era mezozoiczna, w okresie triasu (250 mln - 208 mln lat temu). Najciekawsze argumentacje nadesłały: Paulina Jaruga, Paulina Stuła i Monika Tomczyk.
Życzymy dobrej zabawy.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)