Gorący posiłek, zajęcia, terapia - Ząbkowicki Dom Senior+ ma jeszcze wolne miejsca

wtorek, 14.7.2020 11:46 1889 0

Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich podpisał umowę o dofinansowanie funkcjonowania Dziennego Domu Seniora + na kwotę 54 tysiące złotych. Program „Senior+” polega na wsparciu tworzenia placówek jak Dzienny Dom Seniora. Celem projektu jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów. W Ząbkowicach Śląskich obiekt przeznaczony dla seniorów znajduje się na osiedlu XX-lecia 52 (obiekt, w którym mieści się OPS). Dom Seniora został uruchomiony w 2019 roku, a stworzenie takiego ośrodka było możliwe dzięki uzyskanej przez gminę w 2018 roku dotacji w wysokości ponad 228 tys. zł.

fot. pixabay

 

Ważną informacją jest, że są jeszcze wolne miejsca – nabór prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Uczestnikami zajęć w Dziennym Domu „Senior+” mogą być osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+, zarówno kobiety, jak i mężczyźni będący mieszkańcami miasta i gminy Ząbkowice Śląskie.

Seniorzy mogą korzystać z wszechstronnego wsparcia, a zakres świadczonych usług obejmuje:

  • jeden posiłek gorący oraz warunki do wspólnego przygotowywania posiłków
  • zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe oraz terapię zajęciową
  • zajęcia sportowo-rekreacyjne
  • zajęcia aktywizujące społecznie

Ośrodek funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16. Korzystanie z usług Dziennego Domu Seniora jest częściowo odpłatne. Wysokość opłaty ustalona zostanie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej o skierowaniu na pobyt do Dziennego Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich. Decyzja będzie wydana na podstawie wywiadu środowiskowego przeprowadzonego przez pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

Osoby zainteresowane zajęciami w Dziennym Domu „Senior+” w Ząbkowicach Śląskich mogą składać formularz zgłoszeniowy w  Ośrodku Pomocy Społecznej na Osiedlu XX-lecia 52 w Ząbkowicach Śląskich od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

Druk formularza można otrzymać  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich lub pobrać ze strony www.opszabkowiceslaskie.pl.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz