Grodziszcze: Koncert Gabriela Fleszara

poniedziałek, 13.10.2014 09:22 2398 0

W środę 8 października uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grodziszczu wzięli udział wraz z rówieśnikami z Publicznego Gimnazjum w Budzowie w koncercie Gabriela Fleszara, który odbył się w sali gimnastycznej  w Budzowie.

Koncert zorganizował Urząd Gminy Stoszowice w ramach profilaktyki uzależnień. Wokalista oprócz śpiewania i grania na gitarze opowiadał również o swoim życiu oraz o innych osobach, których dotknął problem uzależnienia.

Gabriel swoje opowieści rozpoczął od tego, że sam palił papierosy przez 15 lat. Udało mu się rzucić ten nałóg dopiero w 2012 roku i była to jego czwarta próba uwolnienia się od uzależnienia nikotynowego.

Podczas spotkania z wokalistą młodzież usłyszała także wiele mądrych słów na temat uzależnień od alkoholu, od narkotyków oraz na temat samobójstw. Wszystko to zostało pokazane na przykładach z życia wziętych, a kolejne historie były przeplatane śpiewanymi przez Gabriela Fleszara piosenkami.

Mamy nadzieję, że słowa wokalisty trafiły do młodzieży gimnazjalnej z terenu Gminy Stoszowice i następnym razem, gdy będą chcieli sięgnąć po jakąś używkę, to najpierw dwa razy się nad tym zastanowią  i choć część z nich od tego zamiaru odstąpi. Bo bardzo łatwo można się uzależnić, ale o wiele trudniej jest z tym nałogiem zerwać.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)