Grodziszcze: Uczniowie na Festiwalu Nauki we Wrocławiu

czwartek, 9.10.2014 10:44 1773 0

W ostatnim tygodniu września br. uczniowie II i III klasy gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu uczestniczyli w pokazach i warsztatach XVII Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Głównym miejscem naukowej wędrówki była Politechnika Wrocławska. 

Pierwsze zajęcia wprowadziły gimnazjalistów w świat stereoskopii i widzenia w 3D. Prowadzący, przy użyciu licznych specjalistycznych sprzętów, tłumaczyli uczniom w jaki sposób widzimy wypukłe lub wklęsłe obrazy i jak to się dzieje, że w kinie przeżywamy wraz z bohaterami ciekawe przygody. Następnie nasi uczniowie budowali mini elektrownie wodne, napędzane wodą z kranu, jak również dowiedzieli się, jak wykorzystać odnawialne źródła energii. W przerwie między zajęciami przeżyli emocjonujący przejazd kolejką „Polinką”, która wozi studentów Politechniki między budynkami z jednego brzegu Odry na drugi.

Uwieńczeniem naukowych przeżyć były zajęcia warsztatowe o nazwie „Fenomen elektrostatyki”. Gimnazjaliści mogli elektryzować różne ciała, w tym własne włosy, oglądali wybuchowy pokaz związany z nagromadzeniem się oparów acetonu oraz zjawisko błyskawicy. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a Panie opiekunki Agnieszka Ziernik i Monika Czekaj obiecały, że za rok także zorganizują wyjazd na kolejny Festiwal Nauki.

A. Ziernik

Dodaj komentarz

Komentarze (0)