II Powiatowa Olimpiada Matematyczna Szkół Podstawowych

piątek, 10.6.2022 11:45 1313 0

7czerwca 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach odbył się finał II Powiatowej Olimpiady Matematycznej Szkół Podstawowych powiatu ząbkowickiego. Organizatorem Olimpiady była Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach.

Pięciu najlepszych matematyków szkół podstawowych powiatu, laureatów Olimpiady, otrzymało cenne nagrody w postaci tabletów ufundowanych przez:  starostę Powiatu Ząbkowickiego pana Romana Festera, wójta Gminy Ciepłowody pana Łukasza Białkowskiego, dyrektora Banku PKO w Ząbkowicach Śl. pana Jana Kuźniara, Dyrektora Zarządzającego Neodynamik HP pana Wiesława Szablę i Zarząd firmy Zbylbruk w Bobolicach.

Olimpiada składała się z dwóch etapów. I etap szkolny Olimpiady przeprowadzony został w dniu 17 maja 2022 r. Uczestniczyło w nim 11 szkół z powiatu ząbkowickiego. Do drugiego etapu zgłoszonych zostało 21 uczniów, spośród których do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z najlepszymi wynikami z 7 szkół podstawowych. W finale uczniowie zmagali się z pięcioma zadaniami otwartymi w czasie 90 minut, sprawdzającymi  umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w zadaniach praktycznych. O wygranej decydowały zdobyte punkty za rozwiązane zadania 

W wyniku konkursu wyłonionych zostało pięciu laureatów.

Najlepsza okazała się uczennica Szkoły Podstawowej w Henrykowie Anna Dudek, równorzędne II miejsca zajęli uczniowie: Ruben Krawiec ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, Jan Seweryn ze Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku i Michał Opyc ze Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach, na III miejscu uplasował się Adam Ahmed  ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach

Tytuł finalisty otrzymali: Antoni Gruszka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ziębicach, Mateusz Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Klaudia Rygucka ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Marek Nowakowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śl.

Nagrody, w imieniu sponsorów, laureatom  Olimpiady wręczyły dyrektor ZSP w Ciepłowodach p. Beata Lupa i sekretarz Gminy Ciepłowody p. Magdalena Tęsna-Pitner, gratulując osiągnięć i życząc dalszych sukcesów. 

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki ufundowane prze posła RP pana Marcina Gwoźdźa, które przekazane zostały wraz z gratulacjami dla uczestników przez  p. Justynę Zawiślak.

Nagrody dla finalistów  w postaci pendrive'a ufundowała firma komputerowa ICOMP Ząbkowice Śl.

Opiekunowie oraz goście obdarowani zostali pamiątkowymi statuetkami.

 Opiekunami uczniów były: p. Urszula Kłopocka ( SP Henryków), p. Zdzisława Niczyj( SP nr 2 Ząbkowice Śl.), p. Alicja Deryło (SP nr 3 Ząbkowice Śl.), Urszula Chylińska (SP nr 4 Ziębice), Konstancja Nowakowska (SP Złoty Stok), Anna Grabiec (SP nr 2 Ziębice), Elżbieta Opyc (SP Ciepłowody) 

Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. 

Dziękujemy wszystkim Sponsorom nagród, a także Radzie Rodziców SP w Ciepłowodach za wsparcie finansowe i  Piekarni w Ciepłowodach za ufundowanie słodkich bułek. 

Organizatorki Olimpiady

Elżbieta Opyc i Barbara Kopij, nauczycielki matematyki w SP w Ciepłowodach

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)