Informacja Turystyczna w Złotym Stoku wśród najlepszych w Polsce

piątek, 25.11.2022 11:24 1428 1

Podczas Targów TT Warsaw PTAK Expo Show w Nadarzynie Polska Organizacja Turystyczna rozdała nagrody w ramach E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Kapituła wyłoniła 13 laureatów w 4 kategoriach. W kategorii 2-gwiadkowej 2 miejsce przyznano Informacji Turystycznej w Złotym Stoku. 

 

Celem organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną E-Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce jest wyłonienie najlepszych i wyspecjalizowanych podmiotów z zakresu informacji turystycznej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło blisko 50 podmiotów z całej Polski. W rywalizacji brały udział te centra i punkty, które pomyślnie przeszły proces E-Certyfikacji Informacji Turystycznej w ramach rozwoju Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Wnioski konkursowe były zgłaszane elektronicznie w aplikacji TurApka.

Oceny nadesłanych zgłoszeń dokonało jury złożone z reprezentantów POT, Zarządu Forum Informacji Turystycznej oraz Regionalnych Organizacji Turystycznych. Wśród ocenianych kryteriów znalazły się takie elementy jak: profesjonalna obsługa turystów, obecność w sieci, współpraca na rzecz kreacji produktów turystycznych, czy promocji lokalnych usług turystycznych, inicjatyw regionalnych, specjalne udogodnienia dla turystów np. dla rowerzystów czy kącik dla dzieci. Nowością od lat prowadzonego konkursu jest wprowadzenie kryterium QR kodu poprzez który odwiedzający turyści mogą ocenić kulturę i sposób zadowolenia z obsługi w danej jednostce IT.

W kategorii 2 gwiazdek drugie miejsce zajął Punkt Informacji Turystycznej w Złotym Stoku.

-  Jesteśmy dumni z naszych "Pitówek" i cieszymy się ogromnie, że nie tylko rzesze zadowolonych turystów, ale także organizacja zajmująca się profesjonalnie oceną usług turystycznych doceniła ich zaangażowanie i pasję! Tak trzymać!  - komentuje Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ehh wtorek, 29.11.2022 22:42
A Ząbkowice jak zawsze w d****e. Wszyscy się rozwijają a...