Ja, diablica - wznowienie kultowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk

wtorek, 1.9.2020 09:30 1689 0




Nazywasz się Wiktoria Biankowska, jesteś zwykłą warszawską studentką.

Pewnej nocy umierasz i trafiasz do Piekła. Ale nie tak normalnie umierasz, tylko zostajesz zamordowana. I nie ot tak będziesz smażyć się w Piekle, tylko stajesz się diablicą, która otrzymuje potępieńczą pracę – targowania się o ludzkie dusze. Możesz też wracać na Ziemię i udawać, że wcale nie umarłaś.

I życie na Ziemi, i Piekło mają swoje zalety. Komu ofiarujesz swoje serce – koledze ze studiów Piotrusiowi czy diablo przystojnemu Belethowi? I czy twoja śmierć była naprawdę przypadkowa?

 







Niedoszła diablica Wiktoria ponownie wpada w tarapaty. Przystojny diabeł Beleth ani myśli o niej zapomnieć, a tym bardziej oddać ukochaną śmiertelnikowi Piotrowi. W wyniku diabelskiej intrygi Wiktoria zjada jabłko z drzewa poznania dobra i zła, przez co trafia do Nieba. Diabły nade wszystko pragną odzyskać skrzydła, anioł Moroni pożąda władzy nad światem, a główna bohaterka chciałaby tylko świętego spokoju. Nie wszystkim uda się jednak dostać to, czego pragną.














W wyniku kolejnej diabelskiej intrygi była diablica i niedoszła anielica Wiktoria po raz kolejny umiera, w efekcie czego trafia do Tartaru. Miejsca tak strasznego, że nie mają tam wstępu nawet istoty nadprzyrodzone. Żeby się stamtąd wydostać, będzie musiała zawiązać dość niewygodne dla niej sojusze, a także przechytrzyć demoniczną Elżbietę Batory. Królową, która chce ją pozbawić mocy. Na szczęście Beleth, sprawca całego tego zamieszania, o niej nie zapomni.










Katarzyna Berenika Miszczuk
(ur. 1988 r.) – polska pisarka. Z wykształcenia jest lekarką. Debiutowała w 2006 roku powieścią Wilk. Choć pisze przede wszystkim fantastykę, jest autorką niezwykle wszechstronną. Na swoim koncie ma m.in. kryminał Pustułka (2015) czy powieść grozy Druga szansa (2013). Czytelniczki pokochały ją zwłaszcza za serię Kwiat paproci (tomy: Szeptucha, Noc Kupały, Żerca, Przesilenie). Powieści o perypetiach Gosławy Brzózki, młodej szeptuchy, regularnie goszczą w plebiscytach na najpopularniejsze książki na portalu lubimyczytac.pl. Pierwszy tom serii został uznany za Książkę Roku 2016, trzeci – za Książkę Roku 2017. Przesilenie uzyskało nominację w 2018 roku w kategorii „Literatura fantastyczna”. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)