komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 18 czerwca 2021

Marka, Elzbiety

Kamieniec Ząbkowicki: „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” w klasie 3B

czwartek, 27.5.2021 11:13 , komentarze: 0 , odsłony: 573
kategorie artykułu:

Uczniowie klasy 3b w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim po zakończeniu projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” nie spoczywają na laurach.

Dzieci zachęcane przez wychowawczynię Wiolettę Ciborowską chętnie czytają książki, odwiedzają szkolną bibliotekę i wymieniają się wrażeniami z lektury.  W ostatnim czasie świętowaliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia oraz Dzień Bibliotekarza – 8 maja rozpoczynający Tydzień Bibliotek.

Z tej okazji uczniowie przynieśli do klasy swoje ulubione książki i przygotowali plakaty zachęcające do przeczytania wybranej przez siebie książki (nie tylko z kanonu lektur). Dzieci wykonywały plakaty z najwyższą starannością, aby przykuć uwagę odbiorców i wymieniały się opiniami na temat książek. O swoich ulubionych książkach z dzieciństwa opowiedziała również wychowawczyni klasy W. Ciborowska przypominając uczniom jak wiele zawdzięczamy czytaniu książek, m.in. rozwijanie wyobraźni, lepsze przyswajanie wiedzy oraz przenoszenie się do zupełnie innych światów.

Zachęcamy wszystkich do brania przykładu z klasy 3b i sięgania po książki- w końcu wspominając słowa Umberto Eco „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

 

UM w Kamieńcu Ząbkowickim

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
środa, 16.6.2021 11:33
poniedziałek, 14.6.2021 08:58
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.