komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Lidii, Augusta


Młodzież ze Stolca działa

środa, 31.7.2019 09:44 , komentarze: 1 , odsłony: 857
kategorie artykułu:

25 - osobowa grupa młodzieży ze Stolca rozpoczęła realizację projektu Time4Us-y&Przestrzeń. Wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych RAZEM w Stolcu. Projekt został dofinansowany w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym "Równać Szanse 2019"w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem programu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Kwota dofinansowania to 40.000 zł.

Celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie, rozwijanie ich kompetencji społecznych - umiejętności wykorzystywania tego, co może im sprzyjać, skutecznego planowania, umiejętności zjednywania sobie innych, umocnienie wiary we własne siły. Tytuł projektu obrazuje potencjał młodzieży i jej potrzeby. Time4Us-y to młodzi ludzie, o różnorodnych zainteresowaniach i ogromnych możliwościach, którzy będą planować, budować, organizować i promować swą przestrzeń. Projekt to moment ich wejścia w życie społeczności lokalnej, to budowa swego wizerunku, zyskanie głosu i poparcia, pokazanie swoich mocnych stron, aktywności na rzecz rozwoju wsi, budowania tożsamości grupy i środowiska, odpowiedzialności za wspólne dobro i przyszłość.

Cele te osiągną dzięki zaplanowanym działaniom. Pierwszym z nich jest Time4Us`s Day, dzięki któremu młodzież przedstawi środowisku swój potencjał. Następne działanie to promocja wsi -Kampania Społeczna - zwrócenie uwagi środowiska o szerszym zasięgu na niewątpliwe bogactwo historyczne, przyrodnicze i krajobrazowe Stolca.

W kolejnych działaniach grupa zaprezentuje swoją wizję rozwoju miejscowości z zachowaniem jej dziedzictwa - Past&Future Day. Następnie stworzy własną przestrzeń- Młodzieżowe Miasteczko na obszarze wsi, gdzie w kolejnym etapie zorganizuje Youth Day - czyli Dzień Młodzieży w Stolcu- z udziałem młodych z okolicznych miast i wsi. Posumowaniem projektu będzie wydarzenie o charakterze środowiskowym. Każde działanie to ogrom pracy młodzieży, moc satysfakcji i pozytywnych emocji. Zapraszamy na stronę na Facebooku- "Time4Us-y", gdzie uczestnicy projektu relacjonują bieżącą realizację swoich zadań.

FB ZąbkowiceŚląskie

 

Wasze komentarze

Serce rośnie, jak czyta się taką informację. Gratuluję pomysłu.Życzę wytrwałości i powodzenia. Inni niech biorą przykład.

środa, 31.07.2019 10:38:54 autor: obserwator

piątek, 31.7.2020 09:24
środa, 22.7.2020 07:33
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec