komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Boleslawa, Juliana

Konferencja podsumowująca Cykloprojekt

poniedziałek, 5.8.2019 12:54 , komentarze: 4 , odsłony: 1837
kategorie artykułu:

Powiat ząbkowicki w lipcu zakończył realizację projektu pn.: ,,Koncepcja rozwoju transgranicznej turystyki rowerowej na pograniczu polsko - czeskim (Cykloprojekt)". Partnerem wiodącym projektu był Instytut Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia (jednostka organizacyjna województwa dolnośląskiego). Powiat ząbkowicki był jednym z 10 partnerów zaangażowanych do projektu. W projekcie uczestniczyli również partnerzy z Republiki Czeskiej

W ramach jednego z działań modelowych, które realizował powiat ząbkowicki, pracownicy Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich (Kinga Grabowa i Andrzej Rapacz) we współpracy z ekspertami z Polski i Czech opracowali koncepcję rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego. Szczególnie istotny wkład do opracowania wnieśli uczestnicy w pracach grupy roboczej, przedstawiciele gmin powiatu ząbkowickiego i organizacji pozarządowych. 

Opracowana koncepcja określiła m.in

  • docelową sieć tras rowerowych w powiecie ząbkowickim  w oparciu o analizę możliwości projektowych i realizacyjnych;
  • integracji systemu rowerowego na terenie powiatu ząbkowickiego z układem zewnętrznym w oparciu o długodystansowe, jak i lokalne trasy rowerowe, w tym powiązania transgraniczne, standaryzacja tras, węzłów ,,bike&ride", miejsc obsługi rowerzystów (MOR) tj. określenie standardów i wytycznych do projektowania przebiegu i konstrukcji zaplanowanych dróg i tras rowerowych oraz dodatkowej infrastruktury rowerowej;
  • zasady zarządzania systemem rowerowym;
  • wytyczne dla działań edukacyjnych i promocyjnych;
  • rekomendacje do wdrażania;
  • plan działań rowerowych. 

Więcej informacji na stronie: www.zabkowice-powiat.pl/cykloprojekt

,,Cyklostrada" Kondratowice - Ząbkowice Śląskie - Srebrna Góra

Ostatnim wydarzeniem Cykloprojektu była konferencja podsumowująca, która odbyła się 25 lipca br. w Nachodzie. Partnerzy projektowi i eksperci zaprezentowali na niej wyniki i produkty zrealizowanego projektu. Również przedstawiciel powiatu ząbkowickiego zaprezentował opracowaną w ramach działania modelowego ,,Koncepcję rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego". Z perspektywy powiatu ząbkowickiego najważniejszym punktem konferencji było podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego wolę współpracy, na rzecz realizacji projektu pn: ,,Budowa cyklostrady na trasie zlikwidowanej linii kolejowej relacji Kondratowice - Ząbkowice Śląskie - Srebrna Góra." List intencyjny podpisali przedstawiciele gmin, przez które przebiegać ma planowana cyklostrada, powiatu ząbkowickiego i województwa dolnośląskiego. 

List intencyjny

Budowa 40 km magistrali rowerowej na trasie zlikwidowanej linii kolejowej, łączącej trzy powiaty Dolnego Śląska (Kondratowic w powiecie strzelińskim, przez Ząbkowice Śląskie do Srebrnej Góry - granicy powiatu ząbkowickiego z powiatem Kłodzkim), będzie stanowić nową jakość transportu rowerowego i turystyki rowerowej w regionie.

 

Wasze komentarze

Panowie władcy, proszę przejechać się rowerami z Ząbkowic do Srebrnej Góry tzw ścieżką rowerową dziś, w środku sezonu - nawet trawy nie ma kto wykosić, a o stanie trasy nie wspomnę -żenada !!! zróbcie sobie foty po powrocie z tymi waszymi papierami w rękach. Czarujecie ludzi od lat kpl nic nie robicie. Wieczne obiecanki przez lata... Byle dłużej przy żłobie to wasz cel !!!

poniedziałek, 12.08.2019 08:05:36 autor: Z zapomnianego osiedla Pallotyńs

Super sprawa. Dziękujemy.
środa, 07.08.2019 06:41 autor: Jura.
dzisiaj, 9 godz temu
niedziela, 18.8.2019 14:13
14
sobota, 17.8.2019 14:53
6
poniedziałek, 12.8.2019 08:00
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Prywatna Poradnia Podologiczna
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Ząbkowice Śl.
Praca na GoWork