komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery


Zawieszenie oddziału wewnętrznego w ząbkowickim szpitalu przesunięte na czerwiec

czwartek, 16.5.2019 08:28 , komentarze: 15 , odsłony: 5408
kategorie artykułu:

Szpital św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich poinformował że wstrzymanie przyjęć na oddział chorób wewnętrznych ze względu na braki kadrowe, które miało rozpocząć się w połowie maja, zostało przesunięte na czerwiec. Sytuacja kadrowa w szpitalu nadal jest zła.

 

Zaplanowane od dzisiaj tymczasowe zwieszenie oddziału internistycznego zostało przesunięte na czerwiec. Sytuacja kadrowa na oddziale nadal jest bardzo trudna i cały czas, brakuje nam lekarzy.  Robimy co w naszej mocy żeby uzupełnić kadrę, ale gdyby to nie przyniosło efektów, to będziemy zmuszeni od 3 czerwca wstrzymać przyjęcia, tak żeby od 7 czerwca móc bezpiecznie zawiesić oddział - poinformowała 16 maja Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy EMC Instytut Medyczny SA. 

 

Przypomnijmy, że na 26-łóżkowym oddziale pozostał 1 lekarz,co nie pozwala na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa kolejnym pacjentom. Dlatego na czas niezbędny do ustabilizowania sytuacji kadrowej szpital jest zmuszony wstrzymać przyjęcia. Jak zapewnia szpital, dyrekcja robi co w jej mocy, aby okres zawieszenia był ograniczony do niezbędnego minimum i nie przekroczył trzech miesięcy 

 

Dzięki dobrej współpracy z lekarzem pozostającym na oddziale nie ma konieczności ewakuacji aktualnie hospitalizowanych pacjentów. Będą oni leczeni zgodnie z planem i opuszczą szpital, kiedy ich stan ulegnie oczekiwanej poprawie. Natomiast nowi pacjenci, którzy w najbliższym czasie będą wymagali hospitalizacji na oddziale internistycznym, będą kierowani lub transportowani do odpowiednich oddziałów w okolicznych szpitalach.- tłumaczyła pod koniec kwietnia Anna Szewczuk-Łebska.

Brak lekarzy i pielęgniarek, to narastający problem większości szpitali w Polsce. W zakresie chorób wewnętrznych dotyka on również szpitala w Ząbkowicach. Mimo problemów na internie pozostałe oddziały, czyli ginekologia i położnictwo, neonatologia, pediatria i chirurgia, wszystkie poradnie specjalistyczne oraz ambulatoryjna pomoc świąteczno-nocna funkcjonują obecnie bez zakłóceń.

 

Wasze komentarze

to patologia nie szpital
niedziela, 19.05.2019 16:54 autor: tfu

Na całym okolicznym terenie sprawy szpitali idą w złym kierunku. Szpital w Strzelinie w każdej chwili może być CAŁY zamknięty przez komornika za długi w ZUS-ie. To samo dotyczy Dzierżoniowa. Długi lawinowo narastają kiedy od początków rządów PISu stworzono sieć szpitali i cała kasa poszła głównie do dużych miast.
czwartek, 16.05.2019 22:36 autor: dec

Bardzo dziwna sytuacja... gdziekolwiek ten szpital się nie pojawił, wszędzie zamykane są oddziały lub całe placówki!
Strzelin czy Dębno to dość głośne przypadki z ostatniego czasu... może ktoś by się wreszcie przyjrzał tej firmie!
Bo najwyraźniej coś nie działa, lub źle działa pod tym szyldem...
W każdym razie chcemy wierzyć, że to nie są "planowe" działania
czwartek, 16.05.2019 10:44 autor: Ząbkowiczanka

Popieram!!!to są celowe działania...
czwartek, 16.05.2019 17:42 autor: Qwtv

Dajcie odpowjednie pieniadze to beda tam lekarze za miske ryzu i dla ideii nie beda tam pracowac jak to dwoch z PIS wypowjadlo sie kiedys jeden z nich moglby tam przyjsci pracowac dla ideii
piątek, 17.05.2019 13:05 autor: autor

Brak lekarzy i pielęgniarek, to narastający problem większości szpitali w Polsce. W zakresie chorób wewnętrznych dotyka on również szpitala w Ząbkowicach oczywiscie ze tak
ale był to problem znany juz od dawna od kilkunastu lat ,i mimo to pracodawca nie potrafił zarządzic placówka. Nic nie usparwiedliwia tej sytuacji .
piątek, 17.05.2019 10:02 autor: mo

Mnie natomiast w ogóle nie dziwi taka sytuacja.Pierwszy sprawa trzeba szanować lekarzy i godzinie opłacać.Przepracowany lekarz to tak jak by nie było lekarza.Jak się chce szkłem tyłem podetrzeć to właśnie tak się kończy.Wiem o czym piszę bo nic dobrego w tym szpitalu mnie nie spotkało.Dlatego dobrze radzę pracodawcy niech zacznie szanować pacjentów i lekarzy. Nie ma tu żadnej filozofii,czasy wyzysku już się kończą.
czwartek, 16.05.2019 12:14 autor:

Nikt nie będzie robił za dziękuję skończyły się czasy że za darmo robili
czwartek, 16.05.2019 18:41 autor: Kazek

"oprócz interny pozostałe oddziały i przychodnie pracują bez zakłóceń" - fakt, pracują ale na ostatnim wdechu i siłach;
czwartek, 16.05.2019 21:23 autor: pesymista

sobota, 4.7.2020 11:00
wtorek, 30.6.2020 20:28
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa