komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Boleslawa, Juliana

Moment wypadku na DK 8 w Bardzie [WIDEO]

środa, 7.8.2019 14:29 , komentarze: 26 , odsłony: 24679
kategorie artykułu:

Policjanci z Ząbkowic Śląskich apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Jak niebezpieczne może być omijanie innego pojazdu przekonali się kierowcy w Bardzie. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów ciężarowych, co spowodowało zablokowanie drogi na kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Jak już informowaliśmy do zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 roku ok. 16.30 w Bardzie. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał  inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący Renault – obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie auto wpadło w poślizg. Doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Dodatkowo za Volvo jechał jeszcze kolejny samochód ciężarowy Volvo, który również uderzył w stojące na drodze tiry. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin, co w dużym stopniu utrudniało podróż między Kłodzkiem, a Ząbkowicami Śląskimi. Kierowcy Volvo 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy.

- Według policjantów kierowca zawodowy nie może popełniać tak rażących wykroczeń i dlatego do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych - komentuje rzecznik KPP Ząbkowice Śląskie, Ilona Golec.

Więcej o zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Wasze komentarze

W tv było, miszczu.
czwartek, 08.08.2019 12:46 autor: Gem

A moźe mistrzu.
piątek, 09.08.2019 10:11 autor: Autor

Poprawiasz to "może" nie moźe
piątek, 09.08.2019 20:19 autor:

Jeździć BMW i zabierać prawo jazdy każdy potrafi a pokierować ruchem wahadłowo nie było komu bo to nie przynosi dochodu budżetowi państwa .
środa, 07.08.2019 19:31 autor: Szwagier

Prawdę napisałeś
środa, 07.08.2019 20:01 autor:

No tak,duze auta,duża pojemność....tylko pojemnośc mózgu tych kierowców niestety bardzo,ale to bardzo mała...po prostu bezmózgi!!!!!!!!
środa, 07.08.2019 20:04 autor: kierowniczka

całe szczęście, że żadna osobówka nie jechała między nimi!
czwartek, 08.08.2019 18:05 autor: nn

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.Basta.
czwartek, 08.08.2019 20:20 autor: Sebastian

Pytam poważnie, bo może mało rozumiem - dlaczego one wyprzedzały pasem do jazdy z przeciwnego kierunku, a nie do wyprzedzania? Ten wyprzedzany tir stał na dwóch pasach czy by się inaczej nie zmieściły czy o co chodzi?
środa, 07.08.2019 15:21 autor: też kierowca

Kierowcy Tirow sa beszczelni jest ograniczenie predkosci jedzie na zderzaku i sygnaly swietlne i dzwiekowe pogania czlowieka ich przepisy nie obowjazuja ciagle sie spiesza a wyprzedzasz go to zwiekszaja predkosc
czwartek, 08.08.2019 08:54 autor: kieerowca

Po pierwsze manewr jest nie wyprzedzana tylko omijana z tej sytuacji nie widac czy byla możliwość ominięcie przeszkody (czyt. Zepsute auto ciezarowe, czy naczepa nie blokowała 2 pasa czy kierowca nie byl obok auta etc.) Dozwolone jest wjechanie na linie ciągłe. Po drugie w tym miejscu z gory jest ograniczenie prędkości do 40-50 km/h jakby były zachowane to auto nie wpada w poślizg. Po trzecie brak wyobrazni sklad ważący 40 ton pedzi na zkamanie karku przez wioski miasta bo ns CB radiu mowia ze jest czysto....
czwartek, 08.08.2019 06:07 autor: Mecenas

Wyprzedził niebieski pojazd. Nie ominął.
czwartek, 08.08.2019 07:06 autor: Falkon

Ale ten niebieski to chyba na jana wjechał w ta ciężarówkę
Jemu też powinni prawko zabrać bo zrobił ten sam manewr co pierwszy a nie tylko 500
I gdzie sprawiedliwość
czwartek, 08.08.2019 05:46 autor: Krecik

Zawodowi kierowcy zgroza
środa, 07.08.2019 18:39 autor:

Zawodowe cymbały!
środa, 07.08.2019 18:43 autor:

Taczki mu dac nie samochod takiego numeru jeszcze tu na k8 w naszym rejonie nikt nie odstawil i to Tirem widac przepisy ma gdzies typowy polak
środa, 07.08.2019 14:37 autor: autor

dzisiaj, 8 godz temu
niedziela, 18.8.2019 14:13
14
sobota, 17.8.2019 14:53
6
poniedziałek, 12.8.2019 08:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.