komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury


Moment wypadku na DK 8 w Bardzie [WIDEO]

środa, 7.8.2019 14:29 , komentarze: 27 , odsłony: 29457
kategorie artykułu:

Policjanci z Ząbkowic Śląskich apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Jak niebezpieczne może być omijanie innego pojazdu przekonali się kierowcy w Bardzie. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów ciężarowych, co spowodowało zablokowanie drogi na kilka godzin. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Jak już informowaliśmy do zdarzenia doszło 5 sierpnia 2019 roku ok. 16.30 w Bardzie. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą omijał  inny samochód ciężarowy w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna kierując się w stronę Kłodzka przejechał podwójną linię ciągłą tuż przed łukiem drogi. W tej samej chwili z przeciwnej strony jechał inny ciągnik siodłowy z cysterną. Kierujący Renault – obywatel Czech próbował hamować, lecz w pewnym momencie auto wpadło w poślizg. Doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Dodatkowo za Volvo jechał jeszcze kolejny samochód ciężarowy Volvo, który również uderzył w stojące na drodze tiry. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Droga krajowa numer 8 była zablokowana przez kilka godzin, co w dużym stopniu utrudniało podróż między Kłodzkiem, a Ząbkowicami Śląskimi. Kierowcy Volvo 56-letniemu mieszkańcowi powiatu chodzieskiego jako sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy.

- Według policjantów kierowca zawodowy nie może popełniać tak rażących wykroczeń i dlatego do sądu został skierowany wniosek o jego ukaranie. Sąd może w takim przypadku orzec zakaz kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Trzeci z kierowców – również mieszkaniec powiatu chodzieskiego za niezachowanie ostrożności został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych - komentuje rzecznik KPP Ząbkowice Śląskie, Ilona Golec.

Więcej o zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Wasze komentarze

wypadeczek no i co pozdrawiam mobilki bez główeczek
wtorek, 20.08.2019 05:04 autor: mieszk.

W tv było, miszczu.
czwartek, 08.08.2019 12:46 autor: Gem

A moźe mistrzu.
piątek, 09.08.2019 10:11 autor: Autor

Poprawiasz to "może" nie moźe
piątek, 09.08.2019 20:19 autor:

Jeździć BMW i zabierać prawo jazdy każdy potrafi a pokierować ruchem wahadłowo nie było komu bo to nie przynosi dochodu budżetowi państwa .
środa, 07.08.2019 19:31 autor: Szwagier

Prawdę napisałeś
środa, 07.08.2019 20:01 autor:

No tak,duze auta,duża pojemność....tylko pojemnośc mózgu tych kierowców niestety bardzo,ale to bardzo mała...po prostu bezmózgi!!!!!!!!
środa, 07.08.2019 20:04 autor: kierowniczka

całe szczęście, że żadna osobówka nie jechała między nimi!
czwartek, 08.08.2019 18:05 autor: nn

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.Basta.
czwartek, 08.08.2019 20:20 autor: Sebastian

Pytam poważnie, bo może mało rozumiem - dlaczego one wyprzedzały pasem do jazdy z przeciwnego kierunku, a nie do wyprzedzania? Ten wyprzedzany tir stał na dwóch pasach czy by się inaczej nie zmieściły czy o co chodzi?
środa, 07.08.2019 15:21 autor: też kierowca

Kierowcy Tirow sa beszczelni jest ograniczenie predkosci jedzie na zderzaku i sygnaly swietlne i dzwiekowe pogania czlowieka ich przepisy nie obowjazuja ciagle sie spiesza a wyprzedzasz go to zwiekszaja predkosc
czwartek, 08.08.2019 08:54 autor: kieerowca

Po pierwsze manewr jest nie wyprzedzana tylko omijana z tej sytuacji nie widac czy byla możliwość ominięcie przeszkody (czyt. Zepsute auto ciezarowe, czy naczepa nie blokowała 2 pasa czy kierowca nie byl obok auta etc.) Dozwolone jest wjechanie na linie ciągłe. Po drugie w tym miejscu z gory jest ograniczenie prędkości do 40-50 km/h jakby były zachowane to auto nie wpada w poślizg. Po trzecie brak wyobrazni sklad ważący 40 ton pedzi na zkamanie karku przez wioski miasta bo ns CB radiu mowia ze jest czysto....
czwartek, 08.08.2019 06:07 autor: Mecenas

Wyprzedził niebieski pojazd. Nie ominął.
czwartek, 08.08.2019 07:06 autor: Falkon

Ale ten niebieski to chyba na jana wjechał w ta ciężarówkę
Jemu też powinni prawko zabrać bo zrobił ten sam manewr co pierwszy a nie tylko 500
I gdzie sprawiedliwość
czwartek, 08.08.2019 05:46 autor: Krecik

Zawodowi kierowcy zgroza
środa, 07.08.2019 18:39 autor:

Zawodowe cymbały!
środa, 07.08.2019 18:43 autor:

Taczki mu dac nie samochod takiego numeru jeszcze tu na k8 w naszym rejonie nikt nie odstawil i to Tirem widac przepisy ma gdzies typowy polak
środa, 07.08.2019 14:37 autor: autor

piątek, 10.7.2020 22:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa