komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 9 lipca 2020

Lukrecji, Weroniki


GDDKiA: "Zaawansowane prace przy projektowaniu S8 Wrocław-Kłodzko"

sobota, 10.8.2019 08:08 , komentarze: 10 , odsłony: 7005
kategorie artykułu:

Generalna Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, oddział we Wrocławiu odnosząc się do publikacji informacyjnych o rzekomym zaniechaniu prac przy realizacji drogi ekspresowej S8 od Wrocławia do Kłodzka informuje, że prace nad dokumentacją projektową są już bardzo zaawansowane.

- Obecnie trwają prace związane z wykonaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wykonawca analizując 4 warianty przebiegu drogi pozyskuje dane niezbędne do wykonania m.in. studium geologiczno-inżynierskiego i analizy wielokryterialnej. Prowadzi również inwentaryzację przyrodniczą dla wszystkich wariantów S8 dla etapu STEŚ - informują przedstawicie wrocławskiego oddziału GDDKiA.

W dniach od 22 maja do 11 czerwca 2019 r. na terenie 12 gmin województwa dolnośląskiego od Wrocławia do Kłodzka, GDDKiA wraz z Projektantem zorganizowała spotkania informacyjne. Podczas spotkań uczestnicy mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi przebiegów wariantów S8 między Wrocławiem a Kłodzkiem oraz wnieść swoje uwagi, co do ich przebiegów, w formie przygotowanych ankiet. W wyniku spotkań do GDDKiA wpłynęło ok. 5000 ankiet, które są w tej chwili analizowane zarówno przez Projektanta jak i GDDKiA. Równocześnie trwają prace nad przebiegiem wariantu preferowanego przez społeczeństwo na całym odcinku S8 Wrocław-Kłodzko. Na przełomie III i IV kwartału 2019 r. na stronie internetowej zostanie zamieszony raport ze spotkań informacyjnych wraz z pokazaniem przebiegu wariantu preferowanego przez społeczeństwo.

W IV kwartale 2019 r. planowane jest posiedzenie Komisji Ocen Projektów Inwestycyjnych, na którym zostanie zarekomendowany wariant do realizacji. Wariant ten zostanie przedstawiony we wniosku do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Wybór wariantu do dalszej realizacji wskaże decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, której pozyskanie zaplanowane jest w III kwartale 2020 r.

- Kolejnym etapem będzie ogłoszenie w II kwartale 2021 r. postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawców, którzy zrealizują drogę ekspresową S8 Wrocław- Kłodzko . Droga ekspresowa będzie realizowana w systemie projektuj i buduj tzn., że Wykonawca będzie musiał opracować Projekt Budowlany, uzyskać decyzje ZRiD (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), wybudować drogę ekspresową oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Realizacja prac budowalnych przewidziana jest na lata 2023-2026/2027 w zależności od wybranego wariantu - zapowiada GGDKiA.

Przypominamy, że umowa na prace projektowe została podpisana 29 grudnia 2016 r. W roku 2017 w ramach umowy wykonano Studium Korytarzowe. Dnia 8 września 2018 r. został podpisany, przez Ministra infrastruktury, Aneks do Programu Inwestycji dla zadania pn. „Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości” z którego wynika, że droga krajowa nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) – Kłodzko będzie o parametrach klasy drogi ekspresowej S i przekroju 2x2 na całej swojej długości.

 Informacje o inwestycji na stronie www.dk8.pl

GDDKiA 

 

Wasze komentarze

W planie do 2027 r. a w realulizacji pewnie do 2037 r. To jakiś koszmar. Ile w tym czasie jeszcze będzie wypadków? Ile ludzi straci życie?
niedziela, 11.08.2019 10:11 autor: Użytkownik ósemki

Żenada że to ma trwać jeszcze tyle lat... Ile jeszcze zginie ludzi w tym czasie, ile człowiek nerwów przeżyje, szok!!! I nie ważne kto siedzi na stołku, to jest parodia.
sobota, 10.08.2019 14:41 autor: Łukasz

Zaraz ekolodzy i siostrzyczki będą krzyczeć że nie tędy Putin by wjechał i się nie przejmował robakami i świętymi dziewicami ilu ludzi już tu zginęło
sobota, 10.08.2019 21:55 autor:

Temat ósemki wraca, znak to, że kolejne wybory nadchodzą!
sobota, 10.08.2019 20:08 autor:

Robić drogę czasu mało
sobota, 10.08.2019 17:56 autor:

Trzeba zwalczać zadymiarzy, którzy chcą wstrzymać budowe drogi. Zbierze się paru i będą blokowali odwołaniami 8 lat decyzje o budowie.
sobota, 10.08.2019 15:01 autor: tadek

SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa