Przez jedno kliknięcie stracił 10 000 zł

wtorek, 7.7.2020 08:38 7823 5

36-latek klikając w link z SMS-a dał dostęp do swojego konta oszustom. Stracił z konta 10 000 zł.

36-letni mieszkaniec innego województwa, przebywający na terenie Barda, zgłosił na policję, że padł ofiarą oszustwa.  

30 czerwca mężczyzna dostał SMS-a z informacją, że musi dopłacić do zamawianej przesyłki niewielką kwotę, kilku złotych. Do wiadomości dołączony był link. 36-latek kliknął w niego, a oszust otrzymał dostęp do jego konta.

- Ta nieustalona w tej chwili osoba za pomocą kodu Blik, ukradła 36-latkowi 10 000 zł – mówi kom. Ilona Golec, oficer prasowy KPP w Ząbkowicach Śląskich.

Pamiętajmy, aby nie odpowiadać na SMS-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości SMS, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

WW środa, 08.07.2020 20:27
Bezmyślność i głupota kosztuje. Przy każdym logowaniu do banku walą komunikat żeby nie klikać na żadne linki a dostęp do banku realizować "ręcznie". I tricku na dopłatę bębnią od 2-3 lat. I co?? zawsze się znajdzie jakiś...mało rozgarnięty który bezmyślnie to zrobi.
I jeszcze kae mu powinien bank dowalić własnie za to że nie czyta komunikatów ostrzegawczych.
Ala wtorek, 07.07.2020 10:34
To już jest nagminne. Dlaczego mając nr konta złodzieja nie mozna odzyskać tych pieniędzy? Polska jest nieudolna w tej kwestii... A banki powinny wprowadzic więcej zabezpieczeń. Przynajmniej odcisk palca (jeśli płatność idzie.przez smartfona). Lub cos dodatkoweg. Takie wielkie mózgi są w kraju a.nie potrafią sobie.poradzic ze zlodziejami. Straszne.
Maciej wtorek, 07.07.2020 11:33
Cześć. z tego co czytam wynika że płatność została wykonana za pomocą kodu blik. więc właściciel konta podał kod blik . niestety oszuści wyłudził kod blik a nie włamali się na konto klienta . zabezpieczenia są dobre tylko ludzie padają ofiarą wyłudzenia kody , hasła lub kodu sms itp. uważajcie na siebie.
Michal wtorek, 07.07.2020 23:03
To nie banki powinny mieć lepsze zabezpieczenia tylko ludzie powinni myśleć! Po drugie to co tu piszą to nie prawda bo klikając w link nie stracisz pieniędzy. Oszuści wykradają dane logowania do banku a później dodają siebie jako przelew zaufany (stad prośba o niby dopłatę niewielkiej kwoty) i później już sobie przelewają kasiorkę bez wiedzy właściciela. Polecam kanał na yt Poszukiwacze okazji
środa, 08.07.2020 04:28
Ja dostałem pismo drogą elektroniczną z Urzędu Gminy i były ukryte szkodliwe oprogramowanie co sprawcy umożliwiło przejęcie mojego komputera i zniszczenie strony Internetowej -dokumentów -fotografii
Co mam zrobić ?
Jak udowodnić włamanie skoro to UG
choćbym zgłosił włamania na Policję to i tak sprawę umorzą
nie tylko złodzieje oszuści mogą się włamać do twojego komputera telefonu ale i władza .