komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 24 sierpnia 2019

Jerzego, Bartosza

Konferencja podsumowująca Cykloprojekt

poniedziałek, 5.8.2019 12:54 , komentarze: 5 , odsłony: 1890
kategorie artykułu:

Powiat ząbkowicki w lipcu zakończył realizację projektu pn.: ,,Koncepcja rozwoju transgranicznej turystyki rowerowej na pograniczu polsko - czeskim (Cykloprojekt)". Partnerem wiodącym projektu był Instytut Rozwoju Terytorialnego z Wrocławia (jednostka organizacyjna województwa dolnośląskiego). Powiat ząbkowicki był jednym z 10 partnerów zaangażowanych do projektu. W projekcie uczestniczyli również partnerzy z Republiki Czeskiej

W ramach jednego z działań modelowych, które realizował powiat ząbkowicki, pracownicy Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich (Kinga Grabowa i Andrzej Rapacz) we współpracy z ekspertami z Polski i Czech opracowali koncepcję rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego. Szczególnie istotny wkład do opracowania wnieśli uczestnicy w pracach grupy roboczej, przedstawiciele gmin powiatu ząbkowickiego i organizacji pozarządowych. 

Opracowana koncepcja określiła m.in

  • docelową sieć tras rowerowych w powiecie ząbkowickim  w oparciu o analizę możliwości projektowych i realizacyjnych;
  • integracji systemu rowerowego na terenie powiatu ząbkowickiego z układem zewnętrznym w oparciu o długodystansowe, jak i lokalne trasy rowerowe, w tym powiązania transgraniczne, standaryzacja tras, węzłów ,,bike&ride", miejsc obsługi rowerzystów (MOR) tj. określenie standardów i wytycznych do projektowania przebiegu i konstrukcji zaplanowanych dróg i tras rowerowych oraz dodatkowej infrastruktury rowerowej;
  • zasady zarządzania systemem rowerowym;
  • wytyczne dla działań edukacyjnych i promocyjnych;
  • rekomendacje do wdrażania;
  • plan działań rowerowych. 

Więcej informacji na stronie: www.zabkowice-powiat.pl/cykloprojekt

,,Cyklostrada" Kondratowice - Ząbkowice Śląskie - Srebrna Góra

Ostatnim wydarzeniem Cykloprojektu była konferencja podsumowująca, która odbyła się 25 lipca br. w Nachodzie. Partnerzy projektowi i eksperci zaprezentowali na niej wyniki i produkty zrealizowanego projektu. Również przedstawiciel powiatu ząbkowickiego zaprezentował opracowaną w ramach działania modelowego ,,Koncepcję rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego". Z perspektywy powiatu ząbkowickiego najważniejszym punktem konferencji było podpisanie listu intencyjnego, potwierdzającego wolę współpracy, na rzecz realizacji projektu pn: ,,Budowa cyklostrady na trasie zlikwidowanej linii kolejowej relacji Kondratowice - Ząbkowice Śląskie - Srebrna Góra." List intencyjny podpisali przedstawiciele gmin, przez które przebiegać ma planowana cyklostrada, powiatu ząbkowickiego i województwa dolnośląskiego. 

List intencyjny

Budowa 40 km magistrali rowerowej na trasie zlikwidowanej linii kolejowej, łączącej trzy powiaty Dolnego Śląska (Kondratowic w powiecie strzelińskim, przez Ząbkowice Śląskie do Srebrnej Góry - granicy powiatu ząbkowickiego z powiatem Kłodzkim), będzie stanowić nową jakość transportu rowerowego i turystyki rowerowej w regionie.

 

Wasze komentarze

Panowie władcy, proszę przejechać się rowerami z Ząbkowic do Srebrnej...
poniedziałek, 12.08.2019 08:05 autor: Z zapomnianego osiedla Pallotyńs
Super sprawa. Dziękujemy.
środa, 07.08.2019 06:41 autor: Jura.
piątek, 23.8.2019 11:30
czwartek, 22.8.2019 09:06
środa, 21.8.2019 14:29
1
poniedziałek, 19.8.2019 12:00
2
niedziela, 18.8.2019 14:13
16
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele