komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Kurs przewodnicki po Geoparku Przedgórza Sudeckiego

wtorek, 5.2.2019 10:34 , komentarze: 0 , odsłony: 237
kategorie artykułu:

W imieniu Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śląskich i Stowarzyszenia "Geopark Przedgórza Sudeckiego" zapraszamy wszystkich interesujących się mineralogią, geologią i geoturystyką na II Kurs Przewodnicki po Geoparku Przedgórza Sudeckiego.

Geopark Przedgórza Sudeckiego to obszar o wybitnych wartościach przyrody nieożywionej, w szczególności z zakresu mineralogii,  geologii oraz wartości kulturowych, rozciągający się od okolic Strzelina po okolice Strzegomia. Z uwagi na swoje wyjątkowe walory, prowadzone jest postępowanie zmierzające do wpisania Geoparku Przedgórza Sudeckiego na prestiżową listę Geoparków UNESCO. 

Przedgórze Sudeckie to niezwykle atrakcyjny region pod względem mineralogicznym, i ten aspekt będzie na kursie odgrywał najważniejszą rolę. Kurs odbędzie się w marcu br. w 3 dwudniowych sesjach weekendowych (teoria + wycieczka praktyczna), a zakończy się egzaminem, który będzie polegał na przygotowaniu własnej trasy zwiedzania jakiegoś ciekawego obiektu geoturystycznego. 

Kurs daje ogrom wiedzy mineralogicznej, geologicznej, przyrodniczej i krajoznawczej. Prowadzony jest przez znakomitych specjalistów z tych dziedzin z dr. Stanisławem Madejem i dr Robertem Tarką z Uniwersytetu Wrocławskiego na czele. Liczba miejsc jest ograniczona, tak więc warto się pośpieszyć. Każdy uczestnik po odbyciu kursu otrzyma blachę przewodnicką i zostanie wpisany na listę przewodników po geoparku. Bliższe informacje i zapisy prowadzi Oddział PTTK w Ząbkowicach Śląskich.

Jerzy Organiściak

 

 

Wasze komentarze


piątek, 19.4.2019 14:58
2
piątek, 19.4.2019 11:48
czwartek, 18.4.2019 14:57
2
wtorek, 16.4.2019 21:25
poniedziałek, 15.4.2019 15:04
1
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork