komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Laura karate trenuje i skały w pył rozłupuje

środa, 13.3.2019 16:20 , odsłony: 2030
kategorie artykułu:

"Laura karate trenuje i skały w pył rozłupuje" to hasło ciekawego projektu uzdolnionej Laury Piszczyk, młodej zawodniczki karate ze Złotego Soku oraz Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach. 6 marca w kopalni odbyła się sesja zdjęciowa Laury, która w karate wkłada serce, pasję i mnóstwo pracy. Przynosi to wymierne efekty: zdobywane mistrzostwa i medale.

- Jako że rodzime talenty należy wspierać i promować, postanowiliśmy wykonać dziś Laurze sesję fotograficzną w naszej kopalni. Bruce Lee też zaczynał swoją przygodę jako dziecko. Nie pozwólmy zmarnować się naszym talentom - mówi właściciel Kopalni Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach Dariusz Domagała i zachęca do wsparcia utalentowanej zawodniczki karate, by mogła w pełni rozwinąć swój sportowy talent.

Laura ma 12 lat. Jest dobrą i wzorową uczennicą VI klasy Szkoły Podstawowej w Złotym Stoku. Już czwarty rok nieustannie trenuje i odkrywa swoją pasję sportową,ale i jest zwykłą 12-latką, która lubi pizzę, wędrówki po górach, wyprawy na grzyby.... choć ich samych nie cierpi. Uwielbia wszelkie zwierzęta, ma ogromne serce dla nich wszystkich (boi się pająków, ale to po mamie) i kocha małe dzieci. 

Na swoim koncie ma medale i puchary m.in. za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Opolszczyzny, I miejsca na zawodach wewnętrznych w Nysie, I miejsca na zawodach Mikołajkowych w Ząbkowicach Śląskich, III miejsca na zawodach w Dzierżoniowie, IV miejsca w Pucharze Śląska. 

W zeszłym roku otrzymała również nagrodę Burmistrza Złotego Stoku dla Sportowca Roku! 

Laura została zakwalifikowana na Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin Juniorów, które odbędą się w maju 2019 roku oraz na Mistrzostwa Polski w październiku 2019r.  

W związku z tymi kwalifikacjami ma niepowtarzalną okazję trenować i przygotować się do mistrzostw z aktualną mistrzynią Polski (wyjazdy na treningi ze Złotego Stoku do Opola). Dostała również możliwość uczestniczenia w zgromadzeniu kadry, które odbędzie się w Zakopanem w dniach 30 kwietnia -3 maja 2019r. 

Aktualnie Laura wróciła z obozu szkoleniowego, na którym szlifowała umiejętności na treningach trzy razy dziennie. W najbliższym terminie będzie uczestniczyła w kolejnych zawodach w Nysie, oraz w Mistrzostwach Opolszczyzny. Każde zawody to koszt wpisowego wahający się od 30 do 50 zł, a także opłata miesięczna za treningi. 

Wpisowe na Mistrzostwa Europy, które otworzą jej drzwi do kolejnego etapu rozwoju, to koszt 40 Euro. 

Za każdym razem, ponosimy również koszty dojazdów do miejsc treningów i zawodów, koszty wyżywienia, a niejednokrotnie także koszty noclegów.  

- W związku z naszą skromną sytuacją finansową, jako rodzice chcący wspierać jak najlepiej pasję i zdolności naszej Córki zwracamy się z prośbą o objęcie sponsoringiem lub choćby jednorazowym wsparciem finansowym młodej złotostoczczanki – obiecującej zawodniczki Karate Kyokushin - opowiadają rodzice małej mistrzyni. 

- Ze swojej strony chcemy darczyńcom - sponsorom zagwarantować umieszczanie logo sponsora na stroju klubowym oraz szeroko pojętym rozpowszechnianiu informacji o wsparciu - dziękują z góry rodzice dziewczynki.  

 

Oto Nr konta BS Ząbkowice Śl. Oddział Złoty Stok 

9395 33 1069 3008 0807 9468 0001 z dopiskiem dla Laury.

Rodzice uruchomili także link na zrzutka.pl, gdzie można wesprzeć Laurę:

https://zrzutka.pl/12-letnia-laura-na-mistrzostwach-europy-karate-kyokushin

 

poniedziałek, 20.5.2019 15:07
22
poniedziałek, 20.5.2019 09:05
4
sobota, 18.5.2019 10:19
23
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa