komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 19 lipca 2019

Wincentego, Wodzislawa

List Czytelnika: Dlaczego na osiedlu zniknęły kubły do selektywnej zbiórki?

wtorek, 18.6.2019 13:53 , komentarze: 6 , odsłony: 2218
kategorie artykułu:

Nasz Czytelnik dziwi się, że z osiedla Kwiatowego w Ząbkowicach Śląskich zniknęły kubły do zbiorowej selektywnej zbiórki odpadów. Co mają teraz zrobić mieszkańcy, którym zależy na segregacji śmieci? Czy nie było innego rozwiązania problemu bałaganu wokół koszy?

- Chciałbym poruszyć temat selektywnej zbiórki odpadów w Ząbkowicach Śląskich. W ostatnim czasie z os. Kwiatowego zniknęły kontenery umożliwiające recykling. Znajdowały się one na skrzyżowaniu ulic Ziębickiej, Jasnej i Kwiatowej. Już jakiś czas temu mieszkańcy zostali pozbawieni kontenerów na ulicy Narcyzowej. W wyniku tych zmian, mieszkańcy nie mają możliwości bieżącej segregacji odpadów. Dla wielu gospodarstw domowych jedna zbiórka w miesiącu (spod domu) nie wystarcza, o czym świadczyło zapełnienie w/w kontenerów. Jak można się dowiedzieć, kosze zostały usunięte na wniosek osób, zamieszkujących ich bezpośrednie otoczenie. Oczywiście, kontenery te nie miały wartości estetycznej, jednakże co z resztą osób, które chcą brać udział w recyklingu? Według mnie należałoby zwiększyć częstotliwość odbioru odpadów z kontenerów, co mogłoby zapobiec ich przepełnieniu, a w konsekwencji naruszenia estetyki terenów osiedla i bezpośredniego otoczenia domów mieszkalnych. Obecna sytuacja zniechęca ludzi do prowadzenia recyklingu i sortowania odpadów. Zmuszanie mieszkańców do przewożenia śmieci na drugi koniec miasta do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów jest tego najlepszym przykładem. - pisze nasz Czytelnik.

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Ząbkowicach Śląskich gniazdo do Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostało zlikwidowane na wniosek Rady Osiedlowej, decyzją Gminy Ząbkowice Śląskie. 

- Powodem likwidacji gniazda był fakt, że w tym miejscu tworzyło się "dzikie wysypisko" i odpady były zwożone z całej okolicy, nie tylko z Gminy Ząbkowice Śląskie. Powodem likwidacji było również to, że w pojemnikach gromadzone były odpady budowlane (gruz, styropian, wełna mineralna, folia budowlana, worki po zaprawach, itp.), a nie było tam konkretnej segregacji - mówi Grzegorz Marcinków z ZGK.

Dla osób, które zadeklarowały odbiór odpadów segregowanych, dostarczane są nieodpłatnie worki  w ilościach: worek brązowy na odpady BIO- 1 sztuka tygodniowo, worek zielony na szkło, worek niebieski na makulaturę - po 1 sztuce miesięcznie, worek żółty na tworzywa sztuczne i metal - po 2 sztuki miesięcznie.

- Każdą nadwyżkę odpadów można dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który  mieści się przy ul. Legnickiej 26 (dawna zajezdnia PKS) - PSZOK jest czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00, w soboty od 10:00 do 14:00. Można również odpłatnie nabyć w siedzibie ZGK przy ul. Jasnej 44 większą ilość worków, które będą odbierane wg wyznaczonego harmonogramu. Mieszkańcy mogą także korzystać z innych gniazd usytuowanych w rożnych częściach miasta np. przy ul. Staszica, Jasnej, itd - dodaje Grzegorz Marcinków. 

 

Wasze komentarze

To znaczy że z całego miasta zostały zabrane takie pojemniki?
środa, 19.06.2019 20:49 autor: Co dalej
dzisiaj, 10 godz temu
czwartek, 18.7.2019 11:59
czwartek, 18.7.2019 11:08
5
wtorek, 16.7.2019 09:53
1
poniedziałek, 15.7.2019 11:16
1
poniedziałek, 15.7.2019 10:14
3
czwartek, 11.7.2019 10:48
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna