Mężczyzna spadł z ambony. Interweniował LPR

czwartek, 25.2.2021 17:43 8032

W czwartek 25 lutego po godzinie 14.00 w okolicach Kobylej Głowy, w gminie Ciepłowody doszło do niebezpiecznego zdarzenia - mężczyzna spadł z ambony myśliwskiej. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fot. ilustracyjne

Służby ratownicze zostały zaalarmowane o tym, że mężczyzna spadł z ambony myśliwskiej przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godzinie 14.22. Dokładne miejsce zdarzania było jednak trudne do zlokalizowania.

Do pomocy mężczyźnie zadysponowano pogotowie ratunkowe, zastęp strażaków z JRG Ząbkowice Śląskie oraz OSP Ciepłowody, jak również kwatermistrzowski samochód terenowy z napędem. I to właśnie tym ostatnim udało się dotrzeć w trudno dostępne miejsce, w którym doszło do wypadku. Strażacy zaczęli udzielać pomocy poszkodowanemu, a kierowca samochodu kwatermistrzowskiego odjechał, by dowieźć z kolei na miejsce ratowników medycznych i ich sprzęt. Po dotarciu na miejsce ratowników medycznych, zajęli się oni poszkodowanym. 

Ze względu na poważny stan mężczyzny, jak również trudno dostępny teren zadecydowano o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.