komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 28 lutego 2021

Romana, Ludomira

Mężczyzna stracił przytomność podczas prac budowlanych. Nie udało się go uratować

wtorek, 16.2.2021 14:29 , komentarze: 1 , odsłony: 7235
kategorie artykułu:

W ubiegłym tygodniu ząbkowiccy strażacy interweniowali przy 23 zdarzeniach. Jedno z nich okazało się tragiczne w skutkach. 

fot. ilustracyjne

 

Od 8 do 14 lutego strażacy w powiecie ząbkowickim interweniowali 23 razy - doszło do 6 pożarów i 17 miejscowych zagrożeń. W pięciu przypadkach paliła się sadza w kominie, 3 interwencje dotyczyły zdarzeń w transporcie drogowym, trzy związane były z opadami śniegu, jedna z przyborem wód, a 2 były medyczne - pomoc pogotowiu ratunkowemu.

We wszystkich tych zdarzeniach ranne została dwie osoby, jedna zmarła.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 10 lutego około godziny 13.30 w Jemnej, w gminie Stoszowice. Podczas prac budowlanych na prywatnej posesji, jak wynika z relacji świadków, mężczyzna stracił w pewnym momencie przytomność. Wezwano pomoc. Przybyli jako pierwsi na miejsce strażacy wdrożyli działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Bezpośrednio po straży na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które przejęło wykonywanie resuscytacji. Niestety, pomimo reanimacji mężczyzna zmarł. Na miejscu działania prowadziła także policja, która wyjaśniała wszelkie okoliczności zdarzenia. 

 

 

Wasze komentarze

Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec